ipod touch

Apple predstavil nový iPod Touch: Poháňa ho 3 roky starý procesor

Multimediálny prehrávač iPod Touch nie je zrovna kľúčovým hardvérovým produktom spoločnosti Apple. Napriek tomu ho zákazníkom stále ponúka, čo je dobre.

Multimediálny prehrávač iPod Touch nie je zrovna kľúčovým hardvérovým produktom spoločnosti Apple. Napriek tomu ho zákazníkom stále ponúka, čo je dobre. Určite naň mnohí užívatelia nedajú dopustiť.

Apple bez akýchkoľvek ovácií predstavil novú generáciu prehrávača iPod Touch, ktorá má len jedno, vlastne dve zásadnejšie vylepšenia. Ide skôr o aktualizáciu pôvodného modelu, ani nie tak o novú generáciu.

Apple do útrob osadil čipset A10, ktorý poháňal už iPhone 7. Sada síce nie je najnovšia, v porovnaní s procesorom z roku 2014 však môžeme hovoriť o dôležitom vylepšení. Druhá inovácia sa dotkla interného úložiska.

iPod Touch
Foto: Apple

Po novom sa bude dať siahnuť aj po 256 GB verzii, čo ocenia tí najnáročnejší konzumenti multimediálneho obsahu. Nič ďalšie sa nezmenilo. Rovnaký zostal dizajn, displej (4″ LCD, 1136 x 640 px), 8 Mpx kamera na zadnej strane, 1,2 Mpx fotoaparát na strane prednej a 3,5 mm audio konektor.

TIP REDAKCIE
Samsung zatvoril aplikačný obchod Tizen, s vlastným OS vo svete smartfónov neuspel

Zariadenie bude podľa nemeckej lokalizácie internetovej stránky Apple dostupné v 6 farebných prevedeniach za cenu 229 EUR pri 64 GB verzii. 256 GB prevedenie stojí 449 EUR, čo je dosť. Zástup čakajúcich ľudí pred obchodmi Apple sa pri tomto zariadení asi konať nebude.

Total
46
Zdieľaní
Total
46
Zdieľať