iPhone XR s eSIM kartou

Ostrieľaný analytik: Prvý iPhone s 5G príde v 2020, dočkáme sa aj malého modelu

Apple by mal v priebehu budúceho roka predstaviť svoj prvý 5G iPhone. Rovnako sa ale podľa všetkého dočkáme i dlho žiadaného malého modelu.

Apple by mal v priebehu budúceho roka predstaviť svoj prvý iPhone s 5G. Rovnako sa ale podľa všetkého dočkáme i dlho žiadaného malého modelu, ktorý vraj ponúkne 5,4-palcový displej, kompaktné rozmery a čoraz viac žiadanejšiu OLED technológiu.

OLED panelmi budú však tentokrát disponovať všetky tri očakávané kúsky, nielen dva prémiové. Ako po novom tvrdí ostrieľaný Apple analytik Ming-Chi Kuo, výrobca chce nadobro skoncovať so zaužívanými LCD alternatívami, preto taká zmena.

Okrem spomínanej uhlopriečky uzrie vraj svetlo sveta aj model so 6,7″ a 6,1″ obrazovkou. Stredne veľký nahradí tohtoročný iPhone XR a zostávajúce dva ponúknu high-end výbavu vrátane konštrukcie z prémiovejších materiálov. Preto treba opäť počítať s citeľne vyššími cenovkami. Pôjde totiž o generačných nástupcov modelov iPhone XI a XI Max, ktoré spoznáme už o pár týždňov.

Prvý 5G smartfón od Apple

Analytik Ming-Chi Kuo zároveň predpokladá, že oba prémiové kúsky dostanú bleskovo rýchlu 5G konektivitu. Tento rok sa jej teda s najväčšou pravdepodobnosťou nedočkáme. Mobilné siete piatej generácie sú ešte len v zárodku, takže v podstate ani netreba nikam ponáhľať. Tie by mali byť súčasťou hlavného spotrebiteľského prúdu až v priebehu roka 2020.

TIP REDAKCIE
Pedál až na podlahu: MacBook Pro s M1 Max získa režim, ktorý využije kapacity nového čipu naplno

Keďže hardvér priamo od Apple dokončia o 2 až 3 roky, oba iPhony zrejme vybavia 5G modemom z dielne spoločnosti Qualcomm. Cenovo najdostupnejší model bude ale výnimkou, pretože ten obmedzia na 4G konektivitu, aby nebol príliš drahý.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať