iPhone XR

Apple nepredal dosť iPhonov s OLED displejmi: Samsung žiada o zaplatenie pokuty

Najnovšie informácie pochádzajúce z Južnej Kórey naznačujú, že sa Samsung chystá uplatniť právo na vyžiadanie zaplatenia zmluvnej pokuty zo strany Apple.

Najnovšie informácie pochádzajúce z Južnej Kórey naznačujú, že sa Samsung chystá uplatniť právo na vyžiadanie zaplatenia zmluvnej pokuty zo strany Apple.

S americkou firmou má totiž podpísanú zmluvu na odber OLED displejov určených pre iPhony. Súčasťou tejto zmluvy je aj minimálny odber, ktorý Apple nemal dodržať.

Slabé predaje iPhonov

Apple ešte pri iPhone X vymenil LCD za OLED panely, čo znamenalo, že potreboval nového dodávateľa. Najlepším a najväčším dodávateľom OLED panelom je Samsung, preto bol jasnou voľbou. Americká firma si tak prvý rok objednala 50 miliónov kusov displejov, v roku 2018 svoju objednávku zvýšila na 200 miliónov kusov.

Vyzerá to však tak, že Apple sa skutočne nedarí predávať iPhony s OLED displejmi, čo ho dostalo do nelichotivej pozície. Od Samsungu neodobral minimálny požadovaný počet displejov, s čím je spojená aj zmluvná pokuta vo výške niekoľko sto miliónov dolárov. Samsung chcel za peniaze od Apple postaviť novú fabriku, čo mu slabé predaje iPhonov prekazili.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Dohoda namiesto pokuty

Apple sa tak vysoká pokuta platiť nechce, preto Samsung oslovil so zaujímavou ponukou. OLED displeje chce odoberať aj pre tablety a notebooky.

Pre Apple je to nepríjemná situácia aj kvôli tomu, že nedávno investoval do divízie LG zaoberajúcej sa vývojom a výrobou displejov. Exkluzívna dohoda so Samsungom preto môže mať nežiadúce následky.

Total
37
Zdieľaní
Total
37
Zdieľať