watchOS 6

Apple Watch dostanú App Store. Aplikácie si vo watchOS 6 nainštaluješ aj bez iPhonu

Apple počas konferencie WWDC 2019 oznámil, že sa v jeho populárnych inteligentných hodinkách Apple Watch objaví samostatne fungujúci App Store.

Apple počas vývojárskej konferencie WWDC 2019 oznámil, že sa v jeho populárnych inteligentných hodinkách Apple Watch objaví samostatne fungujúci App Store. Používateľ tak po novom nebude potrebovať asistenciu iPhonu, ktorá je momentálne pri inštalácii aplikácií nevyhnutná.

Neexistuje totiž žiadny alternatívny spôsob, ako ich tam dostať. Teda aspoň zatiaľ. Veci sa totiž po príchode čerstvo oznámenej aktualizácie na verziu watchOS 6 tak trošku zmenia.

Ako píše The Verge, Appe Store v hodinkách ponúkne v podstate ten istý obsah, ktorý je už dnes k dispozícii. Jedinou veľkou zmenou bude snáď iba optimalizácia používateľského prostredia. To sa v tomto prípade prispôsobí obmedzeným možnostiam malých displejov.

Nové digitálne ciferníky

Okrem nového App Store sa ale môžeme tešiť aj na nové digitálne ciferníky. Spoločnosť Apple spomenula gradient vrátane veľkých číslic či klasiky. Nezabudlo sa však ani na nové aplikácie, medzi ktorými nechýbajú audio knihy, nahrávanie zvuku a ani kalkulačka. Všetky fungujú samostatne, čiže bez iPhonu.

Hlučné prostredie

Aplikácia Health vie pre zmenu po novom upozorniť používateľa Apple Watch na príliš hlučné prostredie, aby ho ochránila pred potenciálnymi zdravotnými problémami. Rovnako ale stojí za zmienku aj pridanej novej funkcionality so šikovnými notifikáciami, ktorá umožní používateľkám sledovať ich menštruačný cyklus.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!

Aktualizačný balíček watchOS 6 môžeme očakávať po príchode tohtoročnej generácie inteligentných hodiniek. Tá by mala byť predstavená popri novom iPhone 11 niekedy počas septembra.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať