Muž zodpovedný za dizajn iPhonu po 27 rokoch končí. Jony Ive zakladá vlastnú firmu

Tvár a hlas dizajnu produktov Apple, Jony Ive, oznámil, že po 27 rokoch končí v spoločnosti Apple. Zakladá vlastnú firmu LoveFrom.

Tvár a hlas dizajnu produktov Apple, Jony Ive, oznámil, že po 27 rokoch končí v spoločnosti Apple, informoval The Verge. Jeho dizajn sa odrazil na tých najslávnejších a najúspešnejších produktoch vrátane iPhonov, iPadov či Macbookov.

Za Jonyho Iva môže stáť aj túžba venovať sa svojej vlastnej spoločnosti známej ako LoveFrom. Jeho miesto pritom preberú Evans Hankey a Alan Dye.

Sám Ive priznáva, že názov novej firmy je priamo inšpirovaný tým, čo povedal Steve Jobs. Ten vždy tvrdil, že produkty by mali byť vyrábané s láskou a citom, pretože jedine tak to ocenia koncoví zákazníci.

Apple zároveň potvrdil, že sa stáva jedným z prvých klientov spoločnosti LoveFrom, čo je pre portfólio novovzniknutej firmy celkom slušný prínos.

Bude zaujímavé sledovať ako veľmi sa prejaví zmena vedenia dizajnu na nových produktoch Apple. Čo myslíte, budú iPhony odvážnejšie alebo si zachovajú svoj konzervatívny prístup k dizajnu?

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!
Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať