apple music

Za Apple Music si už platí 60 miliónov užívateľov, potvrdzuje viceprezident spoločnosti

Eddy Cue, viceprezident pre softvér a služby v spoločnosti Apple, potvrdil pre francúzsky server numerama.com narastajúci počet predplatiteľov v hudobnej službe Apple Music.

Eddy Cue, viceprezident pre softvér a služby v spoločnosti Apple, potvrdil pre francúzsky server numerama.com narastajúci počet predplatiteľov v hudobnej službe Apple Music.

Za hudbu od Apple si podľa najnovších údajov platí už 60 miliónov užívateľov. Eddy Cue je na aktuálny stav užívateľskej základne hrdý. 60 miliónov predplatiteľov služba zaznamenala 4 roky od spustenia.

Kráľom hudobných služieb aj naďalej zostáva Spotify. Švédska hudobná služba má na konte viac ako 100 miliónov predplatiteľov. Na americkom trhu však vládne práve Apple Music, a to v pomere 28 miliónov predplatiteľov voči 26 miliónom zákazníkov Spotify.

Spotify má na konte ešte ďaleko viac poslucháčov, služba je však ponúkaná aj v bezplatnom režime s istými obmedzeniami. Spotify má napriek veľkému počtu predplatiteľov problémy s generovaním čistých príjmov, ktoré sa služby Apple Music so silným ekonomickým zázemím netýkajú.

apple music
Foto: Apple

Služba Spotify sa dostala po prvýkrát do zisku len relatívne nedávno, v poslednom štvrťroku 2018. Apple Music môžu využívať aj vlastníci iných zariadení ako tých od Apple. Aplikácia je dostupná aj pre Android.

Viceprezident Eddy Cue potvrdil, že si Apple Music platia aj užívatelia mimo ekosystému Apple, konkrétne číslo však prezradiť nechcel. Apple Music je ale samozrejme číslom jedna v kategórii hudobných služieb dostupných pre operačné systémy od Apple.

Služba Apple Music je dostupná za 2,99 EUR mesačne pre študentov vysokých škôl. Bežné predplatné stojí 5,99 EUR mesačne a rodinný balíček pre 6 osôb (členov rodiny) 8,99 EUR.

Ceny sú teda totožné s ponukou Spotify, ak opomenieme študentský balíček, ktorý táto švédska hudobná služba momentálne neponúka.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať