tesla pickup

Tesla Pickup bude lepší ako Ford F150! Elon Musk sa rozhovoril o novom elektromobile

Elon Musk zvykne byť vo svojich vyjadreniach prostorekejší, čo nemusí byť nutne na škodu. Skôr naopak. Jeho slová totižto pútajú náležitú pozornosť.

Elon Musk zvykne byť vo svojich vyjadreniach prostorekejší, čo nemusí byť nutne na škodu. Skôr naopak. Jeho slová totižto pútajú náležitú pozornosť.

Až takú, že obyčajným príspevkom na sociálnej sieti Twitter dokázal pohnúť cenami akcií automobilky, čo sa, samozrejme, nepáčilo investorom. Elon Musk bol hosťom podcastu Ride the Lighting, ktorý sa venuje elektromobilom, obzvlášť značke Tesla.

Projekt je tvorený nadšencami a fanúšikmi spoločnosti Tesla Motors, ktorých pozvanie Elon Musk prijal v jubilejnej 200. epizóde podcastu. V rozhovore prezradil niekoľko kľúčových informácií o pripravovanom úžitkovom elektromobile Tesla Pickup. Hovoril o cene, jeho vzhľade ale aj iných vlastnostiach.

tesla pickup
Podobu nového elektromobilu nepoznáme. Kochať sa zatiaľ môžeme rôznymi dizajnovými štúdiami Foto: Yanko Design

Elon Musk povedal, že nechcú, aby bol nový pickup drahý. Jeho cena by mala začínať na sume nižšej ako 50 000 dolárov. Pochopiteľne sa počíta aj s drahšími verziami, no skvelé úžitkové vozidlo, akým má Tesla Pickup byť, by malo byť dostupné za menej ako 50 tisíc USD.

Pickup však nebude vhodný pre každého. V tomto smere Elon Musk spomenul dizajn, ktorý bude jednoducho sci-fi. Pickup podľa neho nebude vyzerať ako normálne nákladné auto. Zároveň ale neutrpia funkčné vlastnosti, hlavne vysoká nosnosť vozidla.

tesla pickup
Elektromobil môže byť tiež odvodený od ťahača Tesla Semi

Nakoniec sa Elon Musk obul do potencionálnej konkurencie – najpredávanejšieho osobného nákladniaku v Amerike – legendy Ford F150. Cieľom tvorcov je, aby bola Tesla Pickup lepšia ako Ford F150.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Ford plánuje uviesť na trh aj elektrickú verziu modelu F150 a okrem toho investoval do začínajúcej spoločnosti Rivian, ktorá koncom minulého roka predstavila impozantný pickup R1T.

Tesla Pickup bude mať tiež športové, nielen praktické vlastnosti, ktoré majú byť zase lepšie ako tie, ktoré ponúka bežná verzia Porsche 911. Predpokladáme, že výkonné elektromotory načrtnú brutálne zrýchlenie. Na pretekárskom okruhu asi nový pickup od Tesly vídavať nebudeme.

Kedy Tesla úžitkový elektromobil s otvoreným nákladným priestorom predstaví? Malo by sa tak udiať ešte tento rok, presnejšie neskôr v tomto roku. Na konkrétny dátum si ešte musíme počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať