8K OLED TV od LG

Televízor z budúcnosti: LG spustí predaj 8K OLED TV, bude stáť okolo 38 000 €

Juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky LG prinesie televízor, za aký si bude pýtať obrovskú kopu peňazí. Nie je sa však ani čomu čudovať.

Juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky prinesie televízor, za aký si bude pýtať obrovskú kopu peňazí. Nie je sa však ani čomu čudovať. Novinka z dielne LG ponúkne 88-palcovú uhlopriečku, špičkovú OLED technológiu a aj brutálne jemné rozlíšenie.

Pôjde o model 88Z9 a ako píše The Verge, na pultoch európskych obchodov by sa mal objaviť v priebehu tretieho štvrťroka, čiže už onedlho. Zatiaľ je k dispozícii iba prostredníctvom predbežných objednávok, ktoré boli počas uplynulých hodín spustené v domovskej krajine spoločnosti.

Ako už bolo spomínané, nový televízor dostal do výbavy ozrutný displej s 8K rozlíšením. Keďže ale momentálne chýba kompatibilný obsah, výrobcovi nezostávalo nič iné, ako siahnuť po čoraz populárnejšej umelej inteligencii. Jej úloha spočíva v takzvanom upscalingu, čo inými slovami znamená, že dokáže spraviť z videa s nízkym rozlíšením video s vysokým rozlíšením.

Neurónová sieť je tu ale využívaná aj na vytváranie virtuálneho (5.1) priestorového zvuku s podporou pre audio technológiu Dolby Atmos.

Používateľ sa preto môže spoľahnúť na prvotriedny multimediálny zážitok. Pocíti to však i na cenovke, ktorá má podľa dostupných informácií priamo od spoločnosti vystreliť až na šialených 38 000 eur.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu
Total
41
Zdieľaní
Total
41
Zdieľať