16″ MacBook Pro s vyšším rozlíšením spoznáme v septembri, tvrdí analytik

Jabĺčko má pripravené menšie prekvapenie.

2
MacBook Pro
MacBook Pro

Jedno tohtoročné predstavenie nového hardvéru z dielne spoločnosti Apple máme už za sebou. Po nedávnom príchode vynovených tabletov a špičkového počítača Mac Pro pre profesionálov príde ale onedlho rad i na notebook MacBook Pro s až 16-palcovou obrazovkou.

Teda aspoň tak predpokladá ostrieľaný analytik Jeff Lin zo spoločnosti IHS Markit, informuje Forbes.

„Myslíme si, že ak pôjde všetko podľa plánov, Apple počas nadchádzajúceho septembrového podujatia prinesie nový produkt,“ uviedol na margo očakávanej novinky.

Okrem iPhonov by sme sa teda mali už onedlho dočkať i prenosného počítača s nezvyčajne veľkým displejom a novým vizuálno-konštrukčným prevedením. Odborníci spomínajú 16-palcovú uhlopriečku, rozlíšenie o veľkosti až 3 072 x 1 920 pixelov (súčasné 15,4″ modely ponúkajú 2 880 x 1 800 pixelov) a tiež LCD technológiu od LG. Ak niekto čakal OLED alternatívu, zostane s najväčšou pravdepodobnosťou sklamaný.

Už sme o ňom počuli

Predstavenie notebooku s macOS začiatkom roka 2019 predpokladal aj analytik Ming-Chi Kuo. Aj vtedy bola príležitosť počuť o zmenenom dizajne či väčšej obrazovke. Bližšie detaily sme však až do týchto dní vôbec nepoznali.

Čerstvý únik nám teraz navyše potvrdzuje, že k predstaveniu novinky z Kalifornie o pár týždňov skutočne dôjde. Ide predsa o dva dôveryhodné a zároveň i nezávislé zdroje, ktoré netreba brať na ľahkú váhu.