Apple sa asi zbláznil: Nový Mac Pro v TOP konfigurácii môže stáť až 45 000 €

1,5 TB RAMka a 28-jadrový procesor Xeon W. Toto je kráľ počítačov.

5
Nový Mac Pro
Nový Mac Pro

Nový počítač Mac Pro od Apple zaujal obrovskú pozornosť, o tom niet žiadnych pochýb. Nie však iba vďaka svojmu dizajnu, ale aj vďaka svojej cenovke. Tá najlepšia konfigurácia môže totiž potenciálneho záujemcu vyjsť až na dychberúcich 45 000 eur. A to bez akéhokoľvek preháňania.

Za týmto číslom stojí odborná analýza hardvérovej výbavy od webu The Verge, kde najskôr odhadli hodnoty jednotlivých komponentov a potom vyčíslili finálnu sumu, ktorú si za ňu bude zrejme pýtať výrobca. Keďže nám ju spoločnosť Apple počas nedávneho podujatia WWDC 2019 neprezradila, tak nám teraz nezostáva nič iné, ako špekulovať.

Od výrobcu vieme zatiaľ iba to, že si za cenovo najdostupnejšiu konfiguráciu vypýta niečo okolo 6 000 eur. Preto neponúkne 1,5 TB operačnú pamäť RAM, 4 TB úložný priestor, dve grafické karty Pro Vega II Duo či brutálne výkonný procesor Xeon W s až 28 jadrami. Presne toto má v repertoári najdrahšia konfigurácia počítača Mac Pro.

apple
Mac Pro

Ak niekoho zaujíma dostupnosť, tak novinka bude k dispozícii od jesene. A to popri taktiež novom monitore Apple Pro Display XDR, za ktorý si plánujú účtovať 5 000 dolárov. To je pri zohľadnení doplatku DPH približne 5 000 eur.

Ako ale už naznačuje samotný názov počítača či externej obrazovky, produkty vznikli pre tých najnáročnejších zákazníkov – pre profesionálov. Na svoje si tu teda prídu video producenti, hudobníci alebo takí grafici.