Nový iPad Air

Nový iPad Air ponúka 10,5″ displej, tradičný dizajn s Touch ID a 3,5 mm port

Apple nám ešte pred 25. marcom ukázal svoj nový iOS tablet iPad Air, ktorý bude už čoskoro dostupný s tiež novým iPadom mini.

Jabĺčko nám ešte pred 25. marcom ukázalo svoj nový iOS tablet iPad Air, ktorý bude už čoskoro dostupný s tiež novým iPadom mini. Zákazníci sa môžu tešiť na väčšiu uhlopriečku, 3,5 mm port pre pripájanie jacku od audio príslušenstva, podporu pre prvú generáciu Apple Pencil a aj na výkonný čipset A12 Bionic.

Ani tentokrát sme sa teda nedočkali žiadnej veľkej revolúcie, ale len menšej evolúcie. Dizajn pripomína klasický 9,7″ iPad, čo platí aj o konštrukcii. Ikonické hardvérové tlačidlo mohlo teda zostať na svojom pôvodnom mieste. Preto nebolo potrebné, aby novinku vybavili biometrickým zabezpečením Face ID.

Jednou z najväčších medzigeneračných zmien je predovšetkým uhlopriečka, pretože tá porástla z 9,7 na 10,5-palcovú veľkosť. Ako píše server Apple Insider, maximálna svietivosť zobrazovacieho panela dosahuje 500 nitov, hustota 264 pixelov na jeden palec (ppi) a jeho technická špecifikácia zahŕňa aj anti-reflexnú vrstvu, technológiu True Tone či farebný rozsah P3. Používateľ sa môže teda spoľahnúť na verné podané a zároveň i pestré farby.

Nový iPad Air
Nový iPad Air

Ďalšou inováciou, ktorú treba spomenúť, predstavuje čipset A12 Bionic z minuloročných iPhonov. Okrem pekného displeja je preto k dispozícii aj poriadny výpočtový výkon, hardvér pre umelú inteligenciu a špičkový grafický procesor.

Predaj aj tentokrát začne v priebehu nadchádzajúceho týždňa. Základná verzia so 64 GB úložiskom vychádza na 549 eur (samozrejme bez Apple Pencil), zatiaľ čo 256 GB alternatíva stojí o rovných 170 eur viac.