youtube

Komentáre v aplikácii YouTube sa možno presunú do samostatnej sekcie

Väčšina užívateľov je zvyknutých, že pod videom v aplikácii YouTube nájde ďalšie odporúčané videá a hneď pod nimi sekciu s komentármi, resp. diskusiou. Google ale toto rozloženie možno zmení, upozorňuje XDA. 

Väčšina užívateľov je zvyknutých, že pod videom v aplikácii YouTube nájde ďalšie odporúčané videá a hneď pod nimi sekciu s komentármi, resp. diskusiou. Google ale toto rozloženie možno zmení, upozorňuje XDA

Komentáre pod videami sú vďačným zdrojom pre spätnú väzbu, vtipné poznámky či doplňujúce informácie. Na druhú stranu, výnimočné nie sú ani nenávistné reakcie či príspevky, ktoré sú mimo témy alebo rovno porušujú pravidlá platformy.

Pri videách, ktoré sú určené deťom a mladistvým, môže YouTube sekciu s komentármi dokonca vypnúť. Tvorcovia už nejaký čas testujú nové rozloženie prvkov v aplikácii, v rámci ktorých budú komentáre dostupné v samostatnej sekcii.

youtube
Foto: XDA

Pod videom sa tak nachádza len odporúčaný obsah a diskusiu musia užívatelia manuálne otvoriť ťuknutím na tlačidlo, ktoré vývojári vtesnali vedľa označení páči/nepáči, zdieľať a uložiť.

Potiahnutím dole sa sekcia s komentármi v prípade nových príspevkov obnoví, ťuknutím na ikonu X sa zase celá zatvorí. Aký výsledok Google od takéhoto rozloženia očakáva, nie je jasné.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

Novinku testuje na indickom trhu a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že sa rozširuje do iných oblastí sveta. Experimentovanie s novými prvkami v aplikáciách nie je ničím novým a často sa testované funkcie do novej verzie aplikácií ani nedostanú.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať