Takto nejak by mala vyzerať nová zbraň THOR

Americká armáda vyvinula novú hi-tech zbraň, dokáže vypnúť celý roj dronov

Američania vytvorili nový typ technologicky pokročilej obrannej zbrane. Ich THOR si dokáže poradiť i s celým rojom lietajúcich dronov.

Drony sú v týchto dňoch podstatnou súčasťou ako spotrebiteľského trhu, tak aj výbavy armád po celom svete. Preto nie je žiadnym veľkým prekvapením, že Američania vytvorili nový typ technologicky pokročilej obrannej zbrane. Ich THOR si dokáže poradiť i s celým rojom lietajúcich zariadení.

Ide o výsledok 18 mesiacov trvajúceho vývoja, do ktorého naliali iba niečo okolo 15 miliónov dolárov. Za čerstvým hi-tech dielom stoja odborníci priamo z amerického letectva, píše web Air Force Magazine.

Zbraň THOR vie prostredníctvom takzvaných vysoko-výkonných mikrovĺn doslova vypnúť bojový dron. Keď prídu do kontaktu s prítomným elektronickým systémom, cez ktorý prebieha ovládanie, zariadenie sa od toho okamihu stane úplne zbytočné, pretože prestane fungovať.

“Funguje to ako svetlo. Keď operátor stlačí tlačidlo, všetko, čo je v ceste vytvorených vĺn, bude zostrelené. Výstrel prebehne rýchlosťou žmurknutia oka,” prezradil jeden z výskumníkov.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €

THOR môže preto útočiť na viac cieľov súčasne. Ak sa v jeho dosahu ocitne celý roj dronov, dokáže ich vypnúť všetky naraz. Zatiaľ však iba na krátke vzdialenosti. Veci budú iné až po príchode ešte pokročilejšej zbrane, ktorá ponesie názov CHIMERA a ponúkne citeľne väčší dosah.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať