Totálna šialenosť: Takto vyzerá prvá dvojitá klávesnica!

Premakané podsvietené klávesnice s niekedy až zbytočným množstvom funkcií dnes nie sú nič nezvyčajné.

Premakané podsvietené klávesnice s niekedy až zbytočným množstvom funkcií dnes nie sú nič nezvyčajné. Táto beštia však dodáva slovu “klávesnica” úplne iný rozmer.

Dvojitá klávesnica, ktorú môžete vidieť na obrázku nižšie, nesie názov C1000 a za svoj unikátny dizajn vďačí predovšetkým numerickej časti, ktorá je netradične naskladaná nad štandardnou časťou.

FOTO: Richard Lai – Engadget

V spomínanej hornej časti však nenájdete len numerickú klávesnicu. Nachádzajú sa tam totiž aj klávesy pre ovládanie základných funkcií, znaky či dokonca aj tlačidlá ovládajúce aplikácie a priečinky (kalkulačka, systémový manažér a pod.).

FOTO: Richard Lai – Engadget

Úspech na trhu?

Tento netradičný herný komponent sa údajne vyvíjal dlhé roky. Ide o pomerne kľúčovú informáciu, keďže mnohí váhajú, či po takomto type klávesnice bude na trhu dopyt. Bežný používateľ si len veľmi ťažko bude chcieť zaobstarať takéto monštrum, no na druhú stranu, hráči a programátori by pre neho využitie určite našli.

FOTO: Richard Lai – Engadget

Klávesnica sa s vaším PC dokáže spojiť buď cez Bluetooth (batéria ponúka veľkosť 1 850 mAh), alebo prostredníctvom USB-C konektora. Čo sa týka ceny, tá by sa mala pohybovať okolo 152 eur za model C1000Go (biele podsvietenie) a 179 eur za verziu C1000RGB (RGB podsvietenie). Jej vydania by sme sa mali dočkať už budúci mesiac.