Nová klávesnica od Steelseries využíva magnetické senzory na urýchlenie reakcie

Počas podujatia Computex sme sa dočkali aj novej hernej klávesnice. Apex Pro od Steelseries ale nesklame ani tých, ktorí ju potrebujú na písanie.

Počas práve prebiehajúceho Computexu sme sa dočkali aj novej hernej klávesnice. Tá však nesklame ani tých, ktorí ju potrebujú predovšetkým na písanie. Apex Pro od Steelseries totiž ponúka možnosť prispôsobiť bod aktivácie, v rámci čoho využíva magnetické polia.

Takzvaný bod aktivácie hovorí o tom, aká je vzdialenosť medzi tlačidlom a senzorom hneď pod ním. Čím je číslo vyššie, tým je spätná väzba stlačenia príjemnejšia, no zároveň trpí rýchlosť odozvy. Pre hráčov je preto lepší nižší bod. Kontakt medzi obomi súčiastkami klávesy prebehne v takom prípade trošku skôr.

Magnetický senzor od Steelseries
Magnetický senzor od Steelseries

Riešenie z dielne spoločnosti Steelseries umožňuje tento bod aktivácie prispôsobovať podľa aktuálnej potreby. Keďže jej nová klávesnica Apex Pro dostala magnetické senzory, používateľ si vie prostredníctvom magnetických polí regulovať aktuálnu výšku. K tomu mu poslúži buď špeciálna aplikácia alebo hardvérové koliesko a monochromatický OLED displej v pravom hornom rohu.

Apex Pro
Apex Pro

Vzdialenosť medzi tlačidlom a senzorom možno meniť v rozpätí od 0,4 do 3,6 milimetra, píše web The Verge. Hráči majú vďaka tomu k dispozícii až 8-násobne rýchlejšiu odozvu ako pri konvenčných herných klávesniciach. Čo sa týka názvu technológie, výrobca jej hovorí OmniPoint.

Klávesnica Steelseries Apex Pro príde na pulty v priebehu nadchádzajúcich týždňov, a to spolu s cenovkou, ktorá by sa mala pohybovať okolo 200 eur.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať