nokia 3310

KaiOS oslavuje: Poháňa 100 miliónov telefónov, medzi nimi aj novú Nokia 3310

Operačný systém KaiOS spoločnosti KaiOS Technologies je vďaka svojej nenáročnosti určený pre tie najjednoduchšie mobilné telefóny. 

Operačný systém KaiOS spoločnosti KaiOS Technologies je vďaka svojej nenáročnosti určený pre tie najjednoduchšie mobilné telefóny, ktoré však disponujú modernou internetovou konektivitou. 

KaiOS využíva modernizovaná Nokia 3310 4G alebo Nokia 8110 z produkcie fínskeho konzorcia HMD Global. Výkon, displeje či fotoaparáty takýchto zariadení sa nedajú porovnávať s modernými smartfónmi, ktoré stoja stovky a stovky eur.

Môžete v nich ale používať WhatsApp, služby Google ako Vyhľadávanie, YouTube, Mapy a ďalšie, alebo surfovať po internete pomocou optimalizovaných prehliadačov. Mobilné telefóny s KaiOS sa predávajú v krajinách s nízkymi príjmami.

Nedávno táto platforma vstúpila na africký kontinent spolu s mobilnými telefónmi MTN Smart S a Orange Sanz. Do KaiOS v minulom roku investoval Google, a to sumu 22 miliónov dolárov.

kaiOS
Nokia 3310

Teraz je potvrdené ďalšie investičné kolo vo výške 50 miliónov dolárov. Okrem Google investuje aj Cathay Innovation aj spoločnosť TCL (vyrába napr. smartfóny Alcatel). Vďaka týmto prostriedkom môže KaiOS expandovať na nové trhy, podporí sa výskum a vývoj, ako aj komunita vývojárov aplikácií.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Slovenská pošta ruší obľúbenú službu! Toto všetko sa zmení

Do polovice minulého roka sa po celom svete predalo 30 miliónov mobilných telefónov s KaiOS. V súčasnosti sa už hovorí o 100 miliónoch. Takéto jednoduché mobilné telefóny väčšinou stoja len pár desiatok eur.

Obyvatelia v menej vyspelých krajinách ale môžu pomocou nich komunikovať, čerpať informácie z celého sveta a využívať ďalšie výhody moderného online prostredia.

Total
60
Zdieľaní
Total
60
Zdieľať