Legenda z Matrixu je späť! Nokia predstavila vynovený model 8110 so 4G

Nokia oživila jedinečne vyzerajúcu legendu s číslom 8110, ktorá si dokonca zahrala aj v kultovom filme Matrix.

Vec, ktorú by očakával asi iba málokto, sa predsa len stala. Nokia oživila jedinečne vyzerajúcu legendu s číslom 8110, ktorá si dokonca zahrala aj v kultovom filme Matrix z roku 1999.

Vynovená vysúvačka nesie badateľne modernejší dizajn a ponúka minimalistickejšie konštrukčné prevedenie v buď čiernej alebo v žltej farbe, čo určite nie je žiadna náhoda. Predchádzajúcej generácii hovorili banán, pretože tak vyzerala jej zaoblená konštrukcia. A keďže novinka tak vyzerá tiež, siahli po farbe, akú má toto tropické ovocie.

Nečakajte však Android a ani nič podobné. Nová Nokia 8110 so 4G konektivitou beží na takzvanom KaiOS, čo je podľa GSMareny prerobený Firefox OS. Podstatné ale je, že zvláda synchronizáciu kontaktov či kalendárov v našom Google účte. Rovnako viete používať mapy od Googlu alebo jeho vyhľadávač.

Od hardvéru veľa nečakajte, pretože ide o úplný suterén. Na zadnej strane nájdete 2 Mpx fotoaparát, selfie chýba a 2,4-palcový displej dostal zaoblený tvar aj skromné QVGA rozlíšenie. V útrobách zase tiká low-end čipset Snapdragon 205 a na ukladanie elektrickej energie slúži 1 500 mAh batéria, ktorá vraj zvládne 48 hodín počúvania hudby alebo niečo cez 9 hodín telefonovania cez VoLTE.

TIP REDAKCIE
Vedci prichádzajú so žuvačkou, ktorá môže pomôcť v obmedzení šírenia koronavírusu

Nokia 8110 4G dorazí na pulty v máji, pričom sa bude predávať za 80 eur.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať