Huawei

Huawei: Náš vlastný operačný systém bude hotový až začiatkom 2020

Šéf spotrebiteľskej divízie Huawei, Richard Yu, potvrdil, že ich vlastný operačný systém skúsia využívať už od jesene tohto roka.

Šéf spotrebiteľskej divízie Huawei, Richard Yu, potvrdil, že ich vlastný operačný systém skúsia využívať už od jesene tohto roka.

Vyplýva to z dnešného rozhovoru pre CNBC, počas ktorého Yu priblížil, že operačný systém pre smartfóny a notebooky dokončia do posledného štvrťroku 2019. Určený však bude pre čínsky trh. Yu zdôraznil, že tieto plány Huawei budú platiť za predpokladu, že sa situácia medzi USA a Čínou nezlepší. Pripomíname, že Huawei stratil licenciu využívať Android s Google službami a stratiť môžu aj licenciu na Windows.

Európa musí čakať dlhšie

Používatelia mimo Číny si budú musieť počkať niekoľko mesiacov navyše. Yu tvrdí, že globálna verzia operačného systému príde najskôr v prvom až druhom štvrťroku 2020. Tak, ako sme predpokladali, Google Play nahradí ich vlastný obchod s aplikáciami známy ako App Gallery.

[irp posts=”74925″ ]

Dnes Huawei stále využíva Microsoft Windows a Google Android. Ak ich však nebudeme vedieť použiť v budúcnosti, Huawei pripraví plán B – náš vlastný operačný systém,“ vysvetľuje Yu.

Huawei k tomuto kroku nepristupuje rád. „Nechceme to spraviť, no vzhľadom na rozhodnutie americkej vlády budeme nútení,“ dodal Yu.

[irp posts=”74843″ ]

Google ešte v nedeľu oznámil, že musí Huawei odstrihnúť od licencie na Android s Google službami. Čínska spoločnosť sa totiž dostala na čiernu listinu. Americké firmy nemôžu obchodovať so spoločnosťami na tomto zozname. Americké úrady následne odobrili dočasnú, 90-dňovú licenciu, vďaka ktorej sa Huawei môže pripraviť na budúcnosť bez amerických služieb a produktov.

Total
32
Zdieľaní