KaiOS

Nokia 8110 4G získava podporu pre WhatsApp

Vlajkové smartfóny so 4-cifernou predajnou cenou a extra jemnými displejmi sú síce impozantné, komunikačné minimum ale ani zďaleka nereprezentujú. 

Vlajkové smartfóny so 4-cifernou predajnou cenou, extra jemnými displejmi a super citlivými fotoaparátmi sú síce impozantné, komunikačné minimum ale ani zďaleka nereprezentujú. 

Na to sú tu jednoduché, alebo ak niekto chce „hlúpe“ mobilné telefóny. Aj jednoduché mobily ale v súčasnosti dokážu byť aspoň čiastočne inteligentné. Slabý hardvér toho nedovoľuje veľa.

Situáciu ale zachraňuje KaiOS – podstatne skromnejší operačný systém, ktorý dokáže jednoduchým mobilným telefónom zabezpečiť pripojenie k mobilnej 4G sieti, NFC alebo GPS.

Mobilné telefóny s KaiOS sú dôležitejšie ako si možno niektorí užívatelia myslia. V nízkopríjmových krajinách môžu byť vďaka nim ľudia online, čerpať informácie zo sveta a hlavne komunikovať s blízkymi. KaiOS poháňa desiatky miliónov mobilných telefónov s veľmi nízkou predajnou cenou. O jeho dôležitosti svedčí aj fakt, že doň investoval aj Google.

Poháňa napríklad Nokiu 8110, ktorá má prezývku banán. Mobilný telefón nadväzuje na predchodcu, ktorý si zahral vo filme Matrix z roku 1999.

TIP REDAKCIE
iPhone 14 má priniesť veľkú zmenu: Ako bude vyzerať nový výrez?
Nokia 8110 4G
Nokia 8110 so 4G konektivitou.

Majitelia tohto mobilného telefónu s KaiOS budú, alebo v niektorých regiónoch sveta už môžu používať jednu z najrozšírenejších komunikačných platforiem, WhatsApp. Aplikácia pre Nokiu 8110 je oddnes dostupná v zaľudnenej Indii a predpokladá sa, že ďalšie časti sveta budú v blízkej dobe nasledovať.

Platforma WhatsApp tak získava nových užívateľov, ktorých základňa už rastie pomalšie, keďže sú Android a iOS – dve výsostne dominantné mobilné platformy pokryté viac ako dobre. Aplikácia je od konca minulého roka dostupná aj pre indický JioPhone.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať