honor 20

Honor 20 Pro môže byť prvou obeťou obmedzení zo strany USA

Dcérska značka Honor spoločnosti Huawei len pred pár dňami predstavila svoje nové vlajkové lode Honor 20 a 20 Pro, ktoré majú byť dostupné aj na našom trhu.

Dcérska značka Huawei, Honor, len pred pár dňami predstavila svoje nové vlajkové lode Honor 20 a Honor 20 Pro, ktoré majú byť dostupné aj na našom trhu.

Honor 20 bol pre náš trh ocenený sumou 499 EUR, Honor 20 Pro dostal cenovku 599 EUR. Obdobie uvedenia do predaja je však stále neznáme. Za bežných okolností by sa zariadenia objavili na pultoch predajní v priebehu nadchádzajúceho mesiaca jún.

Udiať sa tak ale nemusí. Ako informuje nemecký server winfuture.de s odvolaním na francúzsky zdroj 01net.com, novinka, resp. novinky sa môžu stať prvými obeťami nedávno sprísnených sankcií USA namierených proti Huawei.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro

Kameňom úrazu má byť certifikácia pre využívanie služieb spoločnosti Google, ktorú zariadenia Honor 20 a 20 Pro nemusia dostať. Ak by sa tak skutočne stalo, oba smartfóny využívajúce operačný systém Android by stratili prístup do obchodu Play, k softvérovým aktualizáciám a ďalším dôležitým prvkom, ktoré sú spojené s OS Android.

Google na základe nariadenia americkej administratívy prerušil spoluprácu so spoločnosťou Huawei. Zároveň ale platí 90-dňové prechodné obdobie, v rámci ktorého môže spolupráca s americkými firmami pokračovať. Týka sa však údržby a podpory zariadení, nie vývoja nových produktov.

Ak Honor 20 a Honor 20 Pro skutočne nezíska licenciu pre využívanie služieb Google, na európskom trhu sa presadí len ťažko, pokiaľ bude uvedený do predaja aj bez očakávanej softvérovej podpory.

Total
17
Zdieľaní