iPhone XR

Apple inovuje: Nový iPhone ponúkne funkciu, ktorú mal už Galaxy S8

Jednou z nových funkcií, s ktorými príde tohtoročný iPhone, môže byť aj duálne Bluetooth audio. O čo ide?

Jednou z nových funkcií, s ktorými príde tohtoročný iPhone, môže byť aj duálne Bluetooth audio. Ak sa tak skutočne stane, novinka umožní používateľovi bezdrôtovo prehrávať zvuk cez dve výstupné zariadenia, ako sú napríklad slúchadlá či reproduktory.

Za únikom stojí ostrieľaný web Mac Otakara, ktorý sa odvoláva na zdroje z dodávateľského reťazca Apple.

Duálne audio by fungovalo prostredníctvom technológie Bluetooth vo verzii 5.0, čo znamená, že funkcionalitu podľa všetkého dostanú i staršie modely vrátane iPhone 8 alebo iPhone XS. Používatelia si ale budú musieť počkať na sprístupnenie nevyhnutnej aktualizácie operačného systému, ktorá príde po predstavení tohtoročnej generácie iOS smartfónu.

Očakávaná funkcia otvorí dvere simultánnemu prehrávaniu hudby cez dve rôzne Bluetooth zariadenia, čiže ju môžu v ten istý čas počúvať až dvaja ľudia s nasadenými slúchadlami. Nepôjde však o žiadnu revolučnú novinku, pretože to isté už dnes ponúka viacero Android smartfónov od konkurencie. Výnimkou nie je, samozrejme, ani Samsung.

Očakáva sa, že s duálnym Bluetooth audiom príde ako prvý nadchádzajúci iPhone 11 (respektíve iPhone XI), ktorý spoznáme spolu s cenovo dostupnejším modelom niekedy v priebehu septembra.

TIP REDAKCIE
HISTORICKÝ OKAMIH: Tesla v sebe ponesie kus Slovenska. Hella začína dodávať kľúčový komponent!