mapy

AKTUÁLNE: Google mapy už aj na Slovensku upozornia na rýchlostné radary!

Google začiatkom tohto roka aktualizoval aplikáciu Mapy, v rámci ktorej získala praktickú funkciu. Vodičov začala aplikácia upozorňovať na rýchlostné radary

Google začiatkom tohto roka aktualizoval aplikáciu Mapy, v rámci ktorej získala praktickú funkciu. Vodičom vo vybraných krajinách začala aplikácia zobrazovať upozornenia na rýchlostné radary.

Aktuálne sa nová funkcia rozširuje do ďalších krajín, vrátane našej. Server AndroidPolice menuje konkrétne tieto krajiny:

Austrália, Brazília, Bulharsko, Kanada, Česká republika, Fínsko, Grécko, Maďarsko, India, Indonézia, Izrael, Taliansko, Mexiko, Holandsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Saudská Arábia, Slovensko, Slovinsko, Južná Afrika, Španielsko, Švédsko, USA, Spojené kráľovstvo, Dánsko a Poľsko.

Google oficiálne o podpore novej funkcie zatiaľ nehovorí. Užívatelia ale jej dostupnosť hlásia z mnohých uvedených krajín.

mapy
Foto: AndroidPolice

Radar sa v aplikácii Mapy zobrazí na trase ako zvýraznený symbol kamery. Vodiča naň upozorní zvukový tón.

Aktualizácia sa medzi užívateľmi šíri postupne a objaviť sa môže až v priebehu najbližších dní. My sme upozornenia v aplikácii zatiaľ neobjavili. Google má v talóne ešte jednu aplikáciu pre vodičov, ktorá rýchlostné radary zobrazuje.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slováci čelia podvodným hovorom. Ak vám zavolá číslo s touto predvoľbou, nevolajte späť!

Samozrejme ide o Waze, ktorý je však priamo zameraný na vodičov a komunitu užívateľov. Mapy Google sú skôr univerzálnejším nástrojom, ktorý okrem navigácie ponúka ďalšie množstvo informácií (atrakcie, pamiatky, reštaurácie) aj pre chodcov či cyklistov.

Ak ste vo svojej aplikácii náhodou na upozornenie natrafili, dajte nám vedieť v diskusii.