iPhone 11

iPhone 11 odhaľuje fotoaparát: 120-stupňový záber aj vylepšená Smart HDR!

iPhone 11 prezrádza ďalšiu časť technickej špecifikácie. Teraz prichádzajú na rad podrobnejšie detaily o snímači s takzvaný ultra-širokouhlým objektívom.

iPhone 11 nám prezrádza ďalšiu časť jeho technickej špecifikácie. Po tom, čo sme sa dozvedeli o trojitej zostave na zadnej strane konštrukcie, prichádzajú na rad i podrobnejšie detaily o snímači s takzvaným ultra-širokouhlým objektívom. Čo nové teda vieme?

Ako informuje web GSMArena, ktorý sa odvoláva na spoluprácu YouTube kanála EverythingApplePro s informátorom Maxom Weinbachom, tohtoročná generácia iOS smartfónu ponúkne 12 Mpx senzor so 120-stupňovým uhlom záberu. Používateľ bude tak mať po novom k dispozícii až tri rôzne a zároveň i menej trčiace fotoaparáty.

Súčasné dva snímače by mali zostať bez zmeny. Teda aspoň čo sa čísiel týka. Dostupné informácie hovoria o 12 Mpx hlavnom senzore a 12 Mpx senzore s teleobjektívom na fotenie portrétov. To isté dnes ponúka iPhone XS vrátane XS Max.

Nový snímač však nedostane optickú stabilizáciu obrazu. Apple si vraj túto dôležitú súčasť hardvérovej výbavy odložil na neskôr. Technologické kuloáre spomínajú rok 2020, čiže s ňou podľa všetkého príde až budúcoročná generácia.

Rovnako sme sa ale dopočuli i o vylepšenom LED blesku. A aj keď fyzicky neporastie, ponúkne vyššiu kvalitu, pretože bude svetlejší a pokryje trošku väčšiu plochu.

Zmeny v útrobách

Okrem fotoaparátu nastane aj pár zmien v útrobách konštrukcie. iPhone 11 by mal doraziť na pulty obchodov spolu s lepším ISP procesorom, čo otvorí bránu vylepšeniu funkcionality Smart HDR. Táto nová technológia bude schopná vytvárať ešte krajšie zábery, než je tomu dnes. Veľa toho zatiaľ nevieme, no hovorí sa o bohatších vizuálnych detailoch, pestrejších farbách a o reálnejšie vyzerajúcich tieňoch.

K predstaveniu iPhone XI, inými slovami aj iPhone 11, dôjde v priebehu septembra. Dovtedy by malo vyplávať na povrch podstatne viac podrobností.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať