Záber priamo z miesta činu

Adrenalín bez zvuku: Majiteľa Tesla Model 3 naháňal policajt na elektromotorke

Zbesilo jazdiaceho používateľa elektromobilu Tesla Model 3 sa snažil zastaviť policajt na motorke, ktorú tiež poháňala elektrická energia.

Na území Spojených štátov amerických došlo k veľmi neobvyklému policajnému zásahu. Zbesilo jazdiaceho používateľa elektromobilu Tesla Model 3 sa tam totiž snažil zastaviť policajt na motorke, ktorú tiež poháňala elektrická energia. Preto nebolo zvuk jej motora takmer vôbec počuť.

Z akcie plnej adrenalínu bola tak zrazu asi najtichšia naháňačka na svete. Toto cestné ródeo prebehlo ešte koncom uplynulého roka, a to v kalifornskej oblasti Bay Area, píše Electrek.

Za vyššie zverejneným autentickým záberom stojí miestna polícia, ktorá ho vyhotovila hneď po tom, čo prenasledovaný elektromobil konečne zastavil. Netrvalo však dlho a fotografiu zverejnil i samotný výrobca elektromotorky, spoločnosť Zero Motorcycles. Tak skvelá príležitosť sa predsa nenaskytne každý deň.

Elektrický pohon si v poslednej dobe začali kvôli nulovým emisiám a nižším prevádzkovým nákladom osvojovať policajné zložky z viacerých krajín, nielen zo Spojených štátov amerických. Veľmi podobný krok len nedávno uskutočnila Kanada, Švajčiarsko a dokonca aj Belgicko.

TIP REDAKCIE
Prvý smartfón s 200 Mpx fotoaparátom? Vyrobiť ho má Motorola

Preto tak skôr či neskôr bez akýchkoľvek pochýb spravia i ďalšie vyspelé krajiny. Je teda iba otázkou času, kedy policajné autá na fosílne palivá nahradia modernejšie alternatívy bez spaľovacích motorov.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať