Malý domček so solárnym panelom

Moderné bývanie za 21 000 €. Tento rozťahovací domček poháňa slnko aj vietor

Malý a rozťahovací domček od čínskej firmy Wzhgroup, ktorý šetrí naše krehké životné prostredie, stojí iba niečo cez 21 000 eur.

Je kompaktný, moderne prevedený a má solárne panely, veternú turbínu aj hydrauliku. Jeho konštrukciu totiž možno rozťahovať. Malý domček od čínskej firmy Wzhgroup, ktorý šetrí naše krehké životné prostredie, stojí iba niečo cez 21 000 eur.

Slováci sú ale zatiaľ mimo hru, pretože si ho momentálne môžu zaobstarať iba obyvatelia USA. Ešte pred tým treba kontaktovať predajcu, aby sa dohodli rozmery aj dodacie podmienky. Dovoz hotového príbytku vychádza dodatočných 1 000 dolárov, čiže asi 900 eur.

Zabudovaná hydraulika

Ako je možné vidieť na dostupných obrázkoch, konštrukcia domu pripomína prepravný kontajner. Môže však nadobudnúť viacero farebných alebo materiálových podôb a okrem iného je i rozťahovacia. Stačí iba stlačiť tlačidlo na diaľkovom ovládaní.

Domček od Wzhgroup
Domček od Wzhgroup

Keď tak používateľ spraví, v tom okamihu začne fungovať prítomný hydraulický systém, ktorý vysunie jednu z bočných strán. Vďaka tomu je o malú chvíľu po ruke trošku väčší priestor ako za bežných okolností.

TIP REDAKCIE
Chuwi MiniBook X: Šialený 10,8-palcový 2K notebook za cenu, ktorá sa často nevidí!

Slnko aj vietor

Ďalšiu zaujímavú súčasť výbavy domčeku od Wzhgroup reprezentujú kapacity produkovať zelenú elektrickú energiu. K niečomu takému mu poslúžia nielen solárne panely, ale aj veterná turbína na streche.

Treba ale zároveň podotknúť, že ide o voliteľné doplnky, ktoré sa odrazia na vyššej cenovke. Spomínaných 21 000 eur je úplný základ, takže treba počítať s nejakou tou prirážkou.

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať