Zeus 8

Túto motorku vyrába 3D tlačiareň. Má elektromotor aj 217 koní

Ambiciózna motorka Zeus 8 bude onedlho realitou. Spoločnosť Curtiss Motorcycle oznámila, že uzavrela partnerstvo s Fast Radius.

Ambiciózna elektrická motorka Zeus 8 bude onedlho realitou. Spoločnosť Curtiss Motorcycle oznámila, že uzavrela partnerstvo s priemyselnou špičkou Fast Radius, ktorá sa postará o takzvaný hybridný výrobný proces.

Pôjde totiž o kombináciu klasickej výroby a výroby prostredníctvom 3D tlačiarne. Electrek píše, že už dnes existuje viac ako 60 vytlačených častí a dielov.

“Naše partnerstvo s Curtiss je ideálne, pretože im umožňuje, aby robili to, v čom sú najlepší – navrhovať dychberúce motorky – zatiaľ čo budeme my robiť to, v čom sme najlepší – zosúladiť projekt so správnou technológiou a zabezpečiť rýchlu výrobu kvalitných dielov,” uviedol na margo novinky jeden z vrcholových manažérov zo spoločnosti Fast Radius.

Zeus 8
Zeus 8

Konštrukcia Zeus 8 pozostáva z 8 štýlových cylindrov, kde sú skryté batérie. Celková kapacita akumulátora dosahuje 16,8 kWh a ak niekoho zaujíma aj elektromotor, tak ten má v tomto prípade 217 koní.

TIP REDAKCIE
POZOR na veľký podvod: Falošné profily sa snažia Slovákov okradnúť o peniaze!

100 motoriek je už momentálne v procese výroby. Prví zákazníci, ktorí sú ochotní zaplatiť asi 68 000 eur, sa dočkajú počas nadchádzajúceho roka.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať