Audi Q4 e-tron

Ďalšie Audi na elektrinu: Malé SUV Q4 e-tron odhaľuje svoj futuristický dizajn

Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu, spoločnosť Audi, nám poodhalila dizajn crossover karosérie nadchádzajúceho elektromobilu.

Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu, spoločnosť Audi, nám poodhalila dizajn crossover karosérie nadchádzajúceho elektromobilu. Ďalšia ambiciózna novinka z jej portfólia ponesie názov Q4 e-tron a jej hromadná výroba začne na prelome rokov 2020 a 2021. Teda ak pôjde všetko podľa plánov.

Príchod malého SUVčka avizoval ešte dávnejšie jeden z vrcholových manažérov oddelenia dizajnu, no nič viac sme nevedeli. K vizuálnemu prevedeniu sme sa dopracovali až v týchto dňoch. Stalo sa tak vďaka oficiálne zverejneným obrázkom s profesionálnou kresbou, kde je prémiový elektromobil vidieť spredu aj z ľavej strany.

Podobne ako iní giganti z automobilového priemyslu, aj spoločnosť Audi zvolila futuristicky ladený dizajn s agresívnymi tvarmi a hranatými krivkami. Všetko navyše naznačuje, že ani ona neplánuje šetriť LED osvetlením. Názov modelového radu e-tron pod prednou maskou bude totiž s najväčšou pravdepodobnosťou výrazne svietiť. Dokonca ani česká ŠKODA nespravila inak. Viac informácií budeme vedieť ale až po začatí autosalónu v Ženeve.

Audi Q4 e-tron
Audi Q4 e-tron
Audi Q4 e-tron
Audi Q4 e-tron

“Spoločnosť Audi prezentuje svoju štúdiu malého SUV s elektrickým pohonom na tohtoročnom ženevskom autosalóne. Koncept Audi Q4 e-tron poskytuje pohľad na ďalšiu fázu elektrickej mobility Audi a má byť prezentovaný ako vozidlo so spustením hromadnej výroby koncom 2020 až začiatkom roka 2021.”

Nejde však o žiadnu náhodu, ale dobre premyslený krok konkurencie americkej Tesly. Tá chce v tom istom období začať vyrábať svoje ďalšie veľké eso s názvom Model Y. A keďže aj v tomto prípade pôjde o malé SUV na elektrickú energiu, Audi nechce nechať Elonovi Muskovi príliš veľkú časť z trhu. Preto vtedy začne s výrobou ostrého konkurenta.