Dizajn prototypu elektromobilu so značkou ŠKODA

Ani ŠKODA nebude výnimkou: Česká automobilka predstaví elektrický crossover

Renomovaná česká automobilka ŠKODA nám už o pár týždňov predstaví ďalší koncept osobného vozidla, z ktorého bude jedného dňa plnohodnotný elektromobil

Renomovaná česká automobilka nám už o pár týždňov predstaví ďalší koncept osobného vozidla, z ktorého bude jedného dňa plnohodnotný elektromobil. Okrem informácií máme ale k dispozícii aj dve detailné kresby, kde nám ŠKODA poodhalila agresívny dizajn crossover karosérie vrátane spätných kamier.

Štvorkolesový prototyp VISION iV uzrie svetlo sveta počas nadchádzajúceho podujatia v švajčiarskej Ženeve. Bude postavený na modulárnej architektúre koncernu Volkswagen s názvom MEB a čo sa týka odhaleného vizuálneho prevedenia, tak Oliver Stefani, šéf dizajnu, tvrdí, že niektoré vizuálne prvky dostanú viaceré nadchádzajúce elektromobily, nielen malé SUV.

“Predná široká svetelná lišta je úplne novým prvkom, ktorý bude spoločný pre všetky elektromobily ŠKODA. Štúdia VISION iV má vďaka nej veľmi modernú tvár a zároveň pôsobí silným aj sebavedomým dojmom.”

Zadnú stranu karosérie pokrývajú kryštalické LED svetlá vo futuristicky hranatom tvare, ktorý pripomína písmenko C. Medzi nimi je navyše i dobre viditeľný názov značky. Dobre preto, lebo svieti na červeno. A aby toho náhodou nebolo málo, cez celú šírku prítomného difúzora v spodnej časti konštrukcie elektromobilu potiahli ešte aj svetelnú lištu.

TIP REDAKCIE
Redmi Note 11 bude podporovať 120 W nabíjanie, potvrdil výrobca
Dizajn prototypu elektromobilu od Škody
Dizajn prototypu elektromobilu so značkou ŠKODA

Technickú špecifikáciu vrátane ďalších podstatných detailov sa dozvieme až v priebehu nadchádzajúceho mesiaca. Každoročný ženevský autosalón otvára svoje brány 5. marca. Oficiálne predstavenie elektrického crossoveru prebehne ale až počas budúceho roka. Dovtedy si musíme vystačiť s avizovaným prototypom VISION iV.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať