Farming Simulator

Liga aj turnaje: Zo simulátora farmárčenia bude elektronický šport

Tvorcovia populárneho PC titulu Farming Simulator oznámili, že ich dielo dostane vlastnú eSport ligu vrátane európskych turnajov.

Tvorcovia populárneho PC titulu Farming Simulator oznámili, že ich dielo dostane vlastnú eSport ligu vrátane európskych turnajov. Tí najlepší digitálni farmári si rozdelia ceny v hodnote viac ako 250 000 eur, čo je parádne. Predovšetkým, keď zoberieme do úvahy, o aký typ hry ide.

Nie je sa však ani čomu čudovať, pretože len behom 10 dní od spustenia predaja najnovšieho prírastku pod číslom 19 predali až okolo milióna kusov. Ľudí to jednoducho baví, tak prečo neskúsiť aj niečo viac ako len zábavu?

The Verge píše, že avizované eSport turnaje budú súčasťou viacerých veľkých herných podujatí, ako je napríklad Gamescom či Paris Games Week. Veľké finálne vo farmárčení sa odohrá až v roku 2020 na FarmCome. Súťaženie prebehne vo vyššie spomínanej verzii a jeho súčasťou má byť i Intel alebo Logitech. Ide totiž o dvoch hlavných sponzorov.

TIP REDAKCIE
Francúzi modernizujú: Na orbitu vyslali najmodernejšiu vojenskú družicu

Podobné turnaje tu už zopárkrát boli, no ani v jednom prípade nešlo o tak vážnu vec, akú nám v týchto dňoch oznámilo vývojárske štúdio Giants Software.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať