Elon Musk opäť prekvapuje: V Austrálii chce prekopať celú horu

Elon Musk ponúkol austrálskym zákonodarcom nezvyčajnú ponuku. Chce vykopať tunel popod Modré vrchy, ktorá obkolesuje najväčšie mesto Austrálie, Sydney.

Elon Musk ponúkol austrálskym zákonodarcom nezvyčajnú ponuku. Chce vykopať tunel popod Modré vrchy, ktorá obkolesuje najväčšie mesto Austrálie, Sydney.

Projekt, ktorý chce Musk zrealizovať v Austrálii by bol prvým, ktorý by sa nekonal na území Spojených štátov amerických. Je to projekt, ktorý si získal veľa dobrej vôle austrálskych zákonodarcov tým, že pomôže uvoľniť dopravu z a do mesta Sydney. Tunel by bol následníkom iného projektu v Austrálii z roku 2017, a to inštalácie najväčšej lítium-iónovej batérie na svete.

Na výkop bola vyčlenená konkurenčná cena približne 15 miliónov dolárov za kilometer, takže asi 750 miliónov dolárov za 50-kilometrový tunel. To je oveľa menej než 1 miliarda dolárov za 1 míľu, čo je podľa Boring Company cena pri bežnom spôsobe kopania. Celou myšlienkou tohto projektu je pomôcť povestne zlej dopravnej situácii v Sydney.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Musk sa snaží znížiť náklady na výkop tunelov na minimum

Jednou z najdôležitejších úloh Boring Company je znížiť náklady na výkop tunelov vytvorením rýchlejších a efektívnejších strojov. Tunel, ktorý bude spájať Sydney so západom môže byť lukratívny a veľmi viditeľný projekt, na ktorom by mohla spoločnosť dokázať, že náklady na výkop dokáže skutočne rapídne znížiť. Projekty v USA zahŕňajú napríklad spojenie LA s bejzbalovým štadiónom alebo Chicago s letiskom.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať