Avizovaný elektromobil od Audi

Ďalší elektrický crossover: Audi predstaví konkurenciu pre Tesla Model Y

Spoločnosť Audi nám už o pár týždňov ukáže svoj ďalší počin na elektrickú energiu. Tentokrát pôjde o malé SUV.

Spoločnosť Audi nám už o pár týždňov ukáže svoj ďalší počin na elektrickú energiu. Tentokrát pôjde o malé SUV, ktoré bude konkurovať dlhšie avizovanému Modelu Y z dielne americkej Tesly. Veľa informácií ale zatiaľ nevieme.

Dozvedeli sme sa iba to, že štvorkolesovú novinku uvidíme počas marca vrátane toho, že ju postavia na základoch MEB. Niečo také sa však dalo i očakávať, keďže je reč o univerzálnej platforme koncernu Volkswagen, píše Electrek.

Zmienka o malom SUV padla počas nedávneho debutu Audi e-tron v Holandsku, kedy nám plány výrobcu prezradil jeden z vrcholových manažérov renomovanej nemeckej automobilky. Okrem toho ukázali aj dizajn exteriéru, ktorý pripomína vyššie spomínaný elektromobil. Nepôjde však o očakávanú Sportback verziu, ale samostatný model.

Prototyp novinky od Audi uzrie svetlo sveta počas každoročného európskeho podujatia Geneva Auto Show, kde by mali byť predstavené aj elektrické kúsky s konkurenčnými značkami. Tento rok nám ukáže svoje esá hneď viacero ostrieľaných spoločností z automobilového priemyslu, takže sa rozhodne máme na čo tešiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať