Samsung Galaxy A8s
Vraj Samsung Galaxy A8s

Internetom začali kolovať zábery, kde je podľa všetkého jedinečná príležitosť vidieť dlhšie avizovanú mobilnú novinku. Ide o vyšší mid-range model Galaxy A8s z dielne spoločnosti Samsung, ktorý bude vybavený netradičným zobrazovacím panelom s dierou pre selfie fotoaparát.

Preto nechýba ani na čerstvých záberoch z databázy čínskeho certifikačného úradu TENAA, kde je zachytená aj zadná strana s povedome vyzerajúcim hlavným fotoaparátom. Prečo povedome? Pretože z vizuálneho uhla pohľadu pripomína fotoaparát na zadnej strane iPhone X alebo nového iPhone XS. Má ale o jeden objektív a snímač viac.

Podobne ako minuloročný Galaxy A8, aj Galaxy A8s by mal uzrieť svetlo sveta počas tohto mesiaca, pričom predaj zrejme odštartuje v januári. Naznačuje to i úspešná certifikácia, po ktorej je pripravený ísť na pulty obchodov. Keďže sa nachádza v databáze TENAA, má ju už za sebou.

Dostupné informácie tvrdia, že novinka dostane takzvaný Infinity-O panel s OLED technológiou, kde vyrežú malú dieru pre selfie fotoaparát. Ešte koncom novembra sme spomínali 6,39-palcovú uhlopriečku vrátane extrémne tenučkých rámikov. Výkon dostane na starosti mid-range čipset Snapdragon 710 a dodávanie šťavy zase 3 400 mAh akumulátor. Pôjde teda o lepšiu strednú triedu.