Volkswagen ide príkladom: Oznámil koniec spaľovacích motorov!

Vo Volkswagene padli veľké rozhodnutia.

Volkswagen sa snaží otočiť situáciu, do ktorej sa dostal so škandálom dieselgate. Plánom firmy je najskôr ukončiť vývoj spaľovacích motorov, neskôr ich prestať predávať úplne. Vieme aj to, kedy sa tak stane.

Automobilky sa pomaly ale isto pripravujú na spustenie predaja elektromobilov, ktoré pre mnohé z nich predstavujú budúcnosť. Tradičné agregáty sa preto takmer určite dostanú na vedľajšiu koľaj. Svedčia o tom aj informácie o obrovskej investícii vo výške 44 miliárd eur, ktoré má skupina VW minúť do roku 2023. V roku 2023 má už ponúkať približne 50 modelov elektromobilov. Čakajú nás veľké veci, ktoré sú vzdialené len pár rokov.

Takto vyzerá koncept, na ktorom je založený VW Neo.

Tam to ale nekončí. V roku 2030 má byť v portfóliu skupiny VW až 300 elektrifikovaných vozidiel, a to vrátane dodávok, kamiónov a dokonca aj motocyklov. Plány Volkswagenu sú veľkolepé. Ponúkať nemá len luxusné elektromobily, ale aj modely s cenou štartujúcou na čiastke do 20 000 €.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Honor 50: Bez Huawei, no za to s Google

Vo vyhlásení nechýbali vyjadrenia týkajúce sa Tesly. Predstavitelia VW tvrdia, že “ich elektromobily budú rovnako dobré, len o polovicu lacnejšie“. No, uvidíme.

Volkswagen ID Crozz

Na elektrifikáciu sú pripravení

Skupina VW je na elektrifikáciu svojho portfólia dobre pripravená. U dodávateľov batérií do elektromobilov si stihli rezervovať 50 miliónov kusov, čo znamená, že situácia naberá na obrátkach. Volkswagen má už čoskoro predstaviť niekoľko modelov vlastných elektromobilov. Medzi ne patrí napríklad Volkswagen ID, e-up 2, ID Crozz, ID Buzz či ID Vizzion. Svoje elektromobily však chystajú aj automobilky spadajúce pod skupinu VW, ako napríklad Audi, Porsche, SEAT a Škoda.

Volkswagen momentálne pracuje na dokončení poslednej generácie spaľovacích motorov, ktorú dokončí v roku 2026. Ďalšiu generáciu už v pláne nemá. No a čo sa týka konca predaja vozidiel so spaľovacími motormi, tento krok je naplánovaný na rok 2040.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať