Galaxy A8s

Samsung Galaxy A8s sa poodhaľuje: Toto je predbežná špecifikácia

Samsung pre začiatok roka 2019 opäť pripraví nový model vyššej strednej triedy, ktorý môže uspokojiť potreby aj náročnejších zákazníkov bez toho, aby museli investovať do drahšieho vlajkového zariadenia.

Samsung pre začiatok roka 2019 opäť pripraví nový model vyššej strednej triedy, ktorý môže uspokojiť potreby aj náročnejších zákazníkov bez toho, aby museli investovať do drahšieho vlajkového zariadenia.

Vlani v januári to bol Samsung Galaxy A8 (2018) a začiatkom roka 2019 by sa mal na pulty predajní dostať inovovaný Galaxy A8s. Zatiaľ to vyzerá zaujímavo, resp. zaujímavejšie ako pri predchádzajúcej generácii.

Môže za to hlavne avizovaný displej s uhlopriečkou 6,39-palca nového typu Infinity-O. To znamená, že bude mať extrémne štíhle rámiky bez zárezu a predná kamera sa presunie do malého otvoru v rohu obrazovky. Niečo podobné si už patentoval Apple a nezaostáva ani Huawei.

samsung galaxy A8s
Predný panel pre Samsung Galaxy A8s

Samsung Galaxy A8s sa popasuje s rozmermi hliníkovej konštrukcie 159,11 x 74,88 mm a 7,38 mm, z čoho vyplýva, že bude štíhlejší a užší ako vlajkový Galaxy Note9. Nadšencov fotografie poteší trojitý primárny fotoaparát a 24 Mpx selfie kamera.

TIP REDAKCIE
POZOR: Google od júla spoplatní službu, ktorá bola dlhé roky zadarmo

Ako zdroj výkonu sa spomína Snapdragon 710 spolu so 6 GB operačnou pamäťou a 128 GB úložiskom. Batéria bude mať kapacitu 3400 mAh. Je možné, že európsku verziu bude poháňať čipset Exynos a vylúčené nie je ani prevedenie s menšími pamäťami 4/64 GB (v závislosti od konkrétneho trhu).

galaxy A8s
Trojitý fotoaparát má aj Samsung Galaxy A7

Samsung má tento rok vybaviť zariadenia radu Galaxy A optickým snímačom odtlačkov v obrazovke. Pre vlajkové lode má odložený dokonalejší ultrazvukový snímač. Či však túto inováciu dostane už Galaxy A8s alebo až niektorý z neskorších modelov momentálne nevieme.

Predbežné neoficiálne informácie zatiaľ obchádza predajná cena, ktorá snáď dramaticky nestúpne. Aj keď vlaňajší Samsung Galaxy A8 (2018) patril k tým drahším, ponúkol viac ako dobré užívateľské skúsenosti.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať