ZSSK má novinku: Spúšťa linku Bratislava – Zürich, nasadí na ňu rýchlovak!

Ak radi cestujete pohodlne a chceli by ste sa pozrieť do švajčiarskeho Zürichu, máme pre vás skvelé správy.

Ak radi cestujete pohodlne a chceli by ste sa pozrieť do švajčiarskeho Zürichu, máme pre vás skvelé správy. Spoločnosť ZSSK spúšťa novú, no hlavne priamu linku medzi hlavným mestom Slovenska a metropolou alpskej krajiny.

Ráno nastúpite v Bratislave, popoludní ste v Zürichu. Takto nejak si predstavuje cestu do švajčiarskej metropoly spoločnosť ZSSK, ktorá prvý takýto vlak plánuje vyslať už túto nedeľu, 9. decembra. Cestujúcich bude viesť rakúska vysokorýchlostná vlajková súprava Viaggio, ktorá dosahuje maximálnu rýchlosť až 230 km/h. Súprava je rozdelená na Comfort, First a Business, takže vybrať si skutočne môžete podľa toho, čo vám vyhovuje.

Aj Salzburg a Innsbruck

Cestujúci sa z Bratislavy dostanú priamo do metropoly Švajčiarska za necelých desať hodín bez nutnosti prestupu. Samozrejme, Zürich je iba jednou z cieľových staníc; Railjet xpress spojí naše hlavné mesto s takými významnými rakúskymi sídlami, ako sú Salzburg či Innsbruck.

Rád by som zdôraznil, že ide o významný krok k lepšiemu, rýchlejšiemu a častejšiemu spojeniu smerom na západ a veríme, že po dokončení trate Bratislava – Marchegg – Siebenbrunn – Wien Hbf v roku 2023 sa pri traťovej rýchlosti 200 km/h čas cesty ešte skráti na zhruba 40 minút,“ podotýka predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

TIP REDAKCIE
Google konečne vyrobí vlastné smart hodinky, prídu v roku 2022

Už od 39 €

Súprava Viaggio Comfort vlaku Railjet xpress je pre cestujúcich všetkých tried zárukou komfortu a špičkových služieb. Samozrejmosťou je wi-fi, palubný portál či mobilbar. V najvyššej triede – Business Class – môžu zákazníci počítať napríklad aj s uvítacím drinkom, servisom na miesto či tichou zónou. Do Zürichu sa možno dostať z Bratislavy už od 39 eur, cesta z Košíc s jedným prestupom sa začína na sume 49 eur,“ dopĺňa generálny riaditeľ ZSSK.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať