Smartfón od Oppo
Smartfón od Oppo

Apple, Samsung, Huawei, LG, Xiaomi a po novom už aj čínska spoločnosť Oppo. Klub výrobcov, ktorí už čoskoro prinesú skladacie smartfóny, sa rozrastá o ďalšieho člena. Jeho nekonvečne prevedenú novinku vraj uvidíme koncom februára na európskom podujatí MWC 2019.

Nejde pritom o žiadne špekulácie ani nič podobné, ale oficiálne informácie priamo od vrcholového manažmentu. Dozvedeli sme sa to totiž vďaka produktovému manažérovi a holandskému web Tweakers, kde boli v uplynulých hodinách publikované, píše The Verge.

Keďže máme česť s ešte horúcou novinkou, nie je asi ani žiadnym veľkým prekvapením, že v týchto dňoch nepoznáme žiadne bližšie detaily. Veci sa zmenia až počas nadchádzajúcich týždňov, pretože možno očakávať náklad únikov špecifikácií, dizajnu alebo ceny a dostupnosti.

Podujatie Mobile World Congress 2019 otvára svoje brány 25. a potrvá až do 28. februára, počas čoho predstaví skladacie smartfóny hneď viacero renomovaných výrobcov z mobilného priemyslu. Svoje eso nám v ten istý termín podľa všetkého ukáže ako Samsung, tak aj LG alebo Huawei, takže sa rozhodne máme na čo tešiť.