Koncept skladacieho smartfónu

Šéf Huawei potvrdzuje: Pracujeme na skladacom smartfóne s 5G!

Richard Yo, šéf giganta Huawei, potvrdil, že sa môžeme tešiť na netradičné mobilné zariadenie. Novinka ponúkne 5G konektivitu aj skladaciu konštrukciu.

Richard Yu, šéf giganta Huawei, tesne po predstavení Mate 20, Mate 20 Pro a Mate 20 X potvrdil, že sa môžeme tešiť na netradičné mobilné zariadenie. Novinka by mala ponúknuť 5G konektivitu vrátane takej konštrukcie, ktorú bude možné skladať ako papier. Rok 2019 zrejme začne pekne zhurta.

Na podobných kúskoch totiž pracujú snáď všetky renomované značky z mobilného priemyslu. Výnimkou teda nie je ani spoločnosť Samsung, LG alebo Apple z USA. Všetky tri vytiahnú svoje skladacie esá už v priebehu nadchádzajúcich mesiacov. A keďže Huawei nechce za svojou konkurenciou zaostávať, tak nemá na výber a musí tiež prísť s podobne fungujúcim modelom.

Slová šéfa čínskeho giganta zazneli v stručnom rozhovore s redaktormi servera Digital Trends. Richard Yu však zároveň naznačil, že nedávno predstavený herný model Mate 20 X môžu pri vývoji použiť ako základ. Keďže má až 7,2-palcovú uhlopriečku, skladacia konštrukcia by mu bez akýchkoľvek pochýb pristala, a to predovšetkým z praktického hľadiska. Nosiť so sebou tak ozrutný smartfón nie je žiadna veľká výhra.

TIP REDAKCIE
Rocket League dorazil do smartfónov: Stiahnuť si ho môžeš na Android aj iOS

Kedy túto nekonvenčne prevedenú novinku uvidíme, zatiaľ nevieme. Inžinieri z Huawei ešte vraj zatiaľ nenašli ideálnu podobu, ktorá by sedela čo najväčšiemu množstvu potenciálnych zákazníkov. Do úvahy tu preto pripadá buď podujatie MWC 2019 alebo až IFA 2019.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať