Skladací telefón od Samsungu

Samsung poodhalil skladací telefón a predstavil ohybný Infinity Flex displej!

Ako bolo avizované, tak sa aj nakoniec stalo. Spoločnosť Samsung nám počas dnešnej vývojárskej konferencie SDC18 predviedla, ako bude fungovať jej nadchádzajúci skladací smartfón.

Ako bolo avizované, tak sa aj nakoniec stalo. Spoločnosť Samsung nám počas dnešnej vývojárskej konferencie SDC18 predviedla, ako bude fungovať jej nadchádzajúci skladací smartfón. Detaily konštrukcie novinky vidieť síce neboli, no čo sa týka flexibilného zobrazovacieho panela, tak ten fungoval ako mágia.

Výrobca nám zatiaľ ukázal iba takzvaný Infinity Flex displej z nového ohybného materiálu, ktorý bude súčasťou už dlhšie avizovaného telefónu so skladacou konštrukciou. Všetko ostatné bolo dôkladne zakryté pod rúškom tmy. Plnohodnotného predstavenia sa podľa všetkého dočkáme pred začiatkom MWC 2019, čiže koncom februára.

Infinity Flex displej
Infinity Flex displej

Používateľ nadchádzajúcej Android novinky dostane na výber z dvoch rozdielne veľkých uhlopriečok. To, po akej siahne, záleží už iba od toho, čo chce so zariadením v danej chvíli robiť. Ak ho láka film, stačí ho rozložiť a behom niekoľkých sekúnd má pred sebou obrazovku o veľkosti až 7,3-palca, kde si ho vychutná neporovnateľne lepšie. Pri cestovaní mu zase padnú vhod kompaktnejšie rozmery.

Zaujímave ale je, že tento hybrid medzi telefónom a tabletom ponúkne až dva displeje. O prvom sme hovorili trošku vyššie, ten druhý sa pre zmenu nachádza na prednej strane konštrukcie. Všetko teda nasvedčuje tomu, že bude k dispozícii vtedy, keď ju zložíme do kompaktnejšieho tvaru. V takom prípade sa totiž veľký panel skryje do útrob.

TIP REDAKCIE
Vedci vyvinuli nový implantát: Po zavedení do tela sa rozpustí

Nová éra mobilného priemyslu

Samsung otvoril predstavením Infinity Flex displeja novú éru mobilného priemyslu, kde sú stredobodom pozornosti skladacie mobilné zariadenia. Trend pre rok 2019 je preto jasný.

Naznačuje to navyše aj krok internetového giganta. Google v uplynulých hodinách oznámil, že pridáva operačnému systému Android nevyhnutnú softvérovú podporu, bez akej by boli naše používateľské skúsenosti s týmto typom elektronického zariadenia na bode mrazu.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať