Nefunguje ti pretáčanie videí v aplikácii YouTube? Google už pracuje na oprave

Ups...

1
youtube

Posledná aktualizácia aplikácie YouTube priniesla jednu veľkú nepríjemnosť. Ak ste v nedávnom období spustili aktualizácie aplikácií v obchode Google Play, chyba sa pravdepodobne týka aj vašej aplikácie YouTube.

Posúvanie, resp. pretáčanie videí po poslednej aktualizácii nie je možné vykonať ťuknutím na lištu, ktorá zobrazuje priebeh prehrávania. Veľa užívateľov pri sledovaní neznámych videí ťapne napríklad na stred lišty, čím pretočí video približne do polovice.

Po aktualizácii táto možnosť jednoducho nefunguje. Ak chcete video posunúť do určitého času, musíte ťahať prostom po lište z aktuálneho bodu prehrávania, čo je užívateľsky určite nepríjemnejšie.

via GIPHY

Pre krátke posunutie o 10 sekúnd stačí poklepať po ľavej alebo pravej časti videa. Tieto funkcie fungujú normálne. Spoločnosť Google už priznala, že ide o chybu a pracuje na náprave.

Zrejme tak nešlo o úmysel ale o skutočnú nešťastnú chybu. Ako sa chyba prejavuje, vidíte na animácii v texte. Oprava? Ďalšia aktualizácia, ktorá sa snáď objaví čo najskôr.