PC do dlane? Microsoft údajne pracuje na novom vreckovom Surface zariadení!

Microsoft podľa všetkého pracuje na novom zariadení, ktoré sa nedá zaradiť ako medzi telefóny, tak ani medzi PC. Ak sa však riadime jeho názvom, ktorý obsahuje slovo “Surface”, môžeme tento nový výtvor giganta považovať skôr za naozaj šikovný prenosný počítač.

Microsoft podľa všetkého pracuje na novom zariadení, ktoré sa nedá zaradiť ani medzi telefóny a ani medzi počítače. Ak sa však riadime jeho názvom, ktorý obsahuje slovo “Surface”, môžeme tento nový výtvor giganta považovať skôr za naozaj šikovný prenosný počítač.

V dokumente, vďaka ktorému sa toto zariadenie stalo stredobodom pozornosti, sa zariadenie označuje ako “nové prenosné Surface zariadenie, v ktorom sa spája nový inovatívny hardvér a softvér, ktorých kombinácia dokáže poskytnúť osobný aj všestranný počítačový zážitok”.

Portál The Verge, ktorému sa ako prvému tento dokument dostal do ruky, poznamenal, že opis prenosného PC sa viac než dosť podobá na zariadenie, ktoré David Breyer zverejnil na Twitteri. Taktiež sa hovorí aj o tom, že Microsoft plánuje do zariadenia implementovať aj podporu pre Stylus.

Ďalšou známou informáciou ohľadom zariadenia je približný čas, kedy sa dočkáme jeho debutu. Podľa dokumentu by prenosný PC mal zbadať svetlo sveta ešte tento rok, no ani to nie je celkom isté.

Zariadenie je zatiaľ len fantom

Celkovo sa toho o tomto zariadení moc nevie. Niektorí členovia komunity ho označujú za prerobený tablet Courier, od ktorého Microsoft pred časom upustil, alebo aj za prerábku rovnako zrušeného projektu Surface Mini.

TIP REDAKCIE
20 hlodavcov vyslaných do vesmíru pomôže zistiť, ako prežiť misiu na Mars

Čo sa týka špecifikácií, o tých sa vie asi presne toľko, koľko o jeho dizajne. Nie je známe, či bude Surface zariadenie bežať na ARM alebo tradičnom x86 procesore. ARM architekúra zameraná na telefóny zvyčajne zaručuje dlhšiu výdrž batérie, avšak za cenu slabšieho výkonu. x86 procesor je zase presným opakom.

Na to, aby sme zistili, čo presne na nás gigant chystá, si teda zrejme budeme musieť ešte počkať.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať