Spotify Lite šetrí dáta aj pamäť: Chýba však dôležitá funkcionalita

Až priveľmi okresaná verzia populárnej aplikácie

0
spotify lite
Spotify Lite

Do klubu takzvaných šetrných aplikácií pribudol nový člen. Ide o Android aplikáciu Spotify Lite, ktorá zaberá asi iba 15 MB. Oproti veľkej verzii, ktorá môže mať vyše 100 MB, ide o významné zlepšenie. 

Spotify Lite sa na prvý pohľad javí ako výborná alternatíva ku klasickej verzii aplikácie. Nakoniec, presvedčili sme sa o podobnom smerovaní pri aplikáciách Facebook Lite, Messenger Lite či napríklad Instagram Lite, ktorý zo svojej funkcionality nestratil takmer nič.

To neplatí o Spotify Lite. Aplikácia napríklad postráda preferované offline prehrávanie skladieb. Ďalej chýba voliteľná vysoká kvalita reprodukcie či možnosť prepínať medzi bezdrôtovým WiFi a Bluetooth pripojením.

Asi najväčšou ranou je absencia možnosti prehrávania vami vybraných singlov. Spustiť si môžete iba celý zoznam skladieb. Na druhú stranu, v aplikácii nájdete sledovanie spotrebovaných dát, pri ktorom si môžete nastaviť mesačný limit.

spotify lite
Aplikácia Spotify Lite

Okresanú aplikáciu od Spotify tak zúročia iba užívatelia, ktorí vlastnia nevýkonný smartfón a bežná, veľká aplikácia im robí užívateľské problémy. Vzhľadom na chýbajúce funkcie, ktorých nie je málo, sa asi oplatí zotrvať pri bežnej verzii.

Navyše, Spotify Lite sa v našom regióne zatiaľ stiahnuť nedá. Skúsenejší užívatelia môžu siahnuť po APK súbore a aplikáciu si nainštalovať manuálne. Pri takomto postupe ale treba počítať s istými bezpečnostnými rizikami.

Ak by ste si chceli novú aplikáciu predsa len vyskúšať, inštalačný súbor nájdete na webe APK Mirror.