spotify lite

Spotify Lite šetrí dáta aj pamäť: Chýba však dôležitá funkcionalita

Do klubu takzvaných šetrných aplikácií pribudol nový člen. Jedná sa o aplikáciu Spotify Lite, ktorá zaberá asi iba 15 MB. Oproti veľkej verzii, ktorá môže mať vyše 100 MB, ide o významné zlepšenie. 

Do klubu takzvaných šetrných aplikácií pribudol nový člen. Ide o Android aplikáciu Spotify Lite, ktorá zaberá asi iba 15 MB. Oproti veľkej verzii, ktorá môže mať vyše 100 MB, ide o významné zlepšenie. 

Spotify Lite sa na prvý pohľad javí ako výborná alternatíva ku klasickej verzii aplikácie. Nakoniec, presvedčili sme sa o podobnom smerovaní pri aplikáciách Facebook Lite, Messenger Lite či napríklad Instagram Lite, ktorý zo svojej funkcionality nestratil takmer nič.

To neplatí o Spotify Lite. Aplikácia napríklad postráda preferované offline prehrávanie skladieb. Ďalej chýba voliteľná vysoká kvalita reprodukcie či možnosť prepínať medzi bezdrôtovým WiFi a Bluetooth pripojením.

Asi najväčšou ranou je absencia možnosti prehrávania vami vybraných singlov. Spustiť si môžete iba celý zoznam skladieb. Na druhú stranu, v aplikácii nájdete sledovanie spotrebovaných dát, pri ktorom si môžete nastaviť mesačný limit.

TIP REDAKCIE
Farmár nasadil svojim kravám VR headsety, údajne to pomáha dojivosti
spotify lite
Aplikácia Spotify Lite

Okresanú aplikáciu od Spotify tak zúročia iba užívatelia, ktorí vlastnia nevýkonný smartfón a bežná, veľká aplikácia im robí užívateľské problémy. Vzhľadom na chýbajúce funkcie, ktorých nie je málo, sa asi oplatí zotrvať pri bežnej verzii.

Navyše, Spotify Lite sa v našom regióne zatiaľ stiahnuť nedá. Skúsenejší užívatelia môžu siahnuť po APK súbore a aplikáciu si nainštalovať manuálne. Pri takomto postupe ale treba počítať s istými bezpečnostnými rizikami.

Ak by ste si chceli novú aplikáciu predsa len vyskúšať, inštalačný súbor nájdete na webe APK Mirror.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať