Microsoft IntelliMouse Explorer

O tom, že softvérový gigant priniesol modernizovanú generáciu enormne populárnej myšky IntelliMouse Explorer, vieme už dlhšie. Tentokrát sa však dostali na svetlo sveta informácie, ktoré súvisia s dôvodom, prečo tak Microsoft po viac ako jednej dekáde vôbec spravil.

Za tento nápad môže fakt, že „sme sa dostali do bodu“, kedy ceny technológií potrebných na modernizáciu klasiky dosiahli prijateľnú úroveň. Bez toho by nemohli nasadiť už tradične nízku cenovku. Prezradil to Simon Dearsley pôsobiaci na pozícii riaditeľa divízie americkej spoločnosti, kde dostali na starosti dizajn hardvérových zariadení, píše TNW.

„Načasovanie predstavenia Classic IntelliMouse je naozaj zaujímavé. Dostali sme sa do bodu, keď technológie sledovania a prepínania dozreli a ich ceny sa znížili. Považujeme to za príležitosť vylepšiť ikonu, a to tak, že ju obohatíme o moderné technologické vymoženosti.“

Posledná generácia IntelliMouse Explorer bola predstavená pred 15 rokmi. Tá najnovšia v priebehu uplynulého roka, stojí približne 45 eur a ponúka takmer identické vizuálno-konštrukčné prevedenie s vynoveným logom a kvalitnými Omron tlačidlami, ktoré sú súčasťou aj spomínanej generácie z roku 2003. Dve bočné tlačidlá spolu s kolieskom zase tvorí technologické riešenie od spoločnosti Kailh. Čo sa týka DPI, tak technická špecifikácia spomína číslo 3 200.