Firma vyrábajúca iPhony dáva zamestnancom bonus: Chce aby aj naďalej vyrábali chystané novinky

Apple a Foxconn robia všetko pre to, aby pri dodávkach chystaných noviniek nenastali problémy.

0
Apple iPhone 2018
Trio chystaných iPhonov pre rok 2018.

Apple má v septembri predstaviť trio nových iPhonov. Známy spojenec firmy, Foxconn, sa preto musí veľmi dobre pripraviť. Koniec koncov, americký výrobca predpokladá rekordné predaje, čo znamená, že na výrobu zariadení bude potrebovať poriadne veľa ľudí.

Aj preto sa Foxconn rozhodol, že zamestnancom ponúkne jednorazový bonus vo výške 2 000 čínskych jüanov, čo je v prepočte 252 €. Bonus im pripíše len za predpokladu, že si zamestnanci predĺžia zmluvu, ktorá pokrýva výrobu nových zariadení.

Foxconn je tak previazaný s Apple, že minulý rok pred výrobou iPhone X prvej generácie musel výrazne vynoviť svoje výrobné linky, čo ho stálo nemálo peňazí. Aj kvôli tomu boli jeho zárobky v poslednom štvrťroku minulého roka nižšie než bežne. Tento rok je už pripravený a snaží sa podobnej situácii predísť.

3 nové iPhony

Apple má predstaviť tri nové modely iPhonov, a to vrátane 5,8-palcového iPhone X (2. generácia), 6,5-palcového iPhone X Plus6,1-palcového iPhone 9. Posledné spomenuté zariadenie ponúkne LCD displej, prvé dva zas OLED panel. Apple všetky tri modely vybaví procesorom A12, ktorý 7 nm výrobným procesom vyrobí spoločnosť TSMC.

Povráva sa aj o nižších cenách, no to bude závisieť od rozhodnutia šéfa Apple, Tima Cooka, resp. toho, či sa Apple uspokojí s nižšou maržou.