Volvo 40.2

Švédska značka športových automobilov, ktorá patrí pod krídla spoločnosti Volvo, prechádza na elektrický pohon. Preto nám už čoskoro predstaví svoj nový plnohodnotný elektromobil s názvom Polestar 2. K technickej špecifikácii sme sa však dostali už dnes.

Vďaka nedávno publikovanému rozhovoru s jedným z vrcholových manažérov Polestar vieme, že základná verzia ponúkne až 400 koní vrátane dojazdu o veľkosti 550 kilometrov. Najlepšie na tom celom ale je, že pôjde o priameho konkurenta ľudového kúsku Tesla Model 3. Potenciálni zákazníci môžu teda očakávať podobne nízku cenovku, píše Engadget.

Karoséria má pripomínať koncept auta Volvo 40.2, ktorý nájdete trošku vyššie. Ako je teda príležitosť vidieť na vlastné oči, nepôjde o nič exotické. Výrobca totiž tvrdí, že ak chce niekto spraviť z áut na elektrickú energiu stabilnú súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu, musia vyzerať ako tie na fosílne palivá.

K predstaveniu elektromobilu Polestar 2 vraj dôjde počas nadchádzajúceho podujatia Geneva Motor Show 2019, ktoré sa uskutoční v prvej polovici marca. Najdrahšia verzia bude stáť niečo cez 65 000 a najlacnejšia približne o 25 000 amerických dolárov menej. Viac bližších detailov momentálne nepoznáme.