Qualcomm zrejme zareaguje na GPU Turbo a predstaví vlastné riešenie

Tichá bitka o najvyšší výkon?

0
qualcomm

Spoločnosť Qualcomm by už zajtra mohla predstaviť niečo ako Adreno Turbo, softvérové vylepšenie grafického výkonu pre svoje procesorové sady Snapdragon. Známy výrobca komponentov láka na predstavenie prostredníctvom čínskej sociálnej siete

Qualcomm, samozrejme, nespomína nič konkrétne. Uvádza len, že je na ceste niečo rýchlejšie, plynulejšie či inteligentnejšie. Do úvahy tiež pripadá predstavenie nového čipsetu, čo sa však nepredpokladá.

GPU Turbo predstavuje vylepšenie, ktoré bude doručené pomocou OTA aktualizácie vlastníkom niektorých modelov Honor a Huawei. Softvérová inovácia sa má postarať o rapídne navýšenie grafického výkonu, ktoré by však nemalo byť energeticky náročné.

adreno turbo
Qualcomm na čínskej sociálnej sieti upozorňuje na predstavenie

Tento mesiac obdržia aktualizáciu vlajkové lode Huawei P20 a v tom budúcom začne výrobca aktualizovať model Mate 10 Pro a smartfóny Honor. Zoznam aj s časovým harmonogramom nájdete TU.

GPU Turbo inovácia je v Čine úspešne propagovaná cez rôzne reklamné kampane, čo si Qualcomm určite všimol. Či Qualcomm skutočne predstaví ekvivalent GPU Turbo, nový čipset alebo niečo úplne iné, sa dozvieme zajtra.