Razer Huntsman Elite

Renomovaný výrobca prémiového herného príslušenstva nám ukázal svoje dva čerstvé kúsky. Vynovené klávesnice Huntsman a Huntsman Elite sú zaujímavé tým, že pozostávajú z takzvaných opto-mechanických prepínačov, ktoré majú svoju veľkolepú premiéru.

O čo teda ide? Unikátna kombinácia osvedčenej mechaniky a optickej technológie s asistenciou IR, infračerveného svetla, pre budúcich majiteľov znamená rýchlejšie reakcie. Stlačenie kláves má vďaka tomuto riešeniu pohotovejšiu odozvu, a to za sprievodu lahodného zvuku či príjemnej fyzickej spätnej väzby, informuje The Verge.

Optické senzory v novej generácii vraj dokážu zabezpečiť až o 30 percent lepšie reakcie, čo ani zďaleka nie je málo. Za zmienku tu však nepochybne stojí aj fakt, že sa vyššia spomínaná kombinácia, ktorá vytvára opto-mechanický systém, skladá z menšieho počtu jednotlivých dielov ako tradičné mechanické klávesnice.

Potenciálni zákazníci dostanú na výber z dvoch cenovo rozdielnych modelov. Razer Huntsman vychádza na 150 dolárov, zatiaľ čo model Huntsman Elite stojí o 50 dolárov viac. Ponúka však bohatšie LED osvietenie, pretože ho je možné v tomto prípade vidieť aj na stolíku priamo pod klávesnicou. Oba kúsky sú už dostupné pre širokú verejnosť.