Česi majú jedno z najrýchlejších mobilných pripojení v EU. Ako sme na tom my?

0
rychlost

Bez mobilného internetu sa dnes prakticky nezaobídeme. Zatiaľ čo väčšinu užívateľov trápi hlavne cena, poprípade objem dátových balíčkov operátorov, prehliadať netreba rýchlosť. 

Ak by ste chceli byť v pohybe a surfovať skutočne rýchlo, stačí skočiť vedľa k susedom. Česká republika má jedno z najrýchlejších mobilných pripojení v rámci 28 krajín v Európskej únie.

Verdikt vychádza z aprílového hodnotenia Speedtest Global Index spoločnosti Oukla, na ktoré poukázal server dotekomanie.cz. Konkrétne, Česi môžu využívať siedme najrýchlejšie mobilné pripojenie v EU s priemernou rýchlosťou 43 Mb/s.

rychlost internetu
dotekomanie.cz

Čo sa týka našich končín, Slovensko sa ocitlo na 21. mieste s priemernou rýchlosťou mobilného pripojenia okolo 30 Mb/s. Európsky priemer pritom predstavuje rýchlosť 36 Mb/s.

Porovnanie so svetom

Možno ešte zaujímavejšie pôsobí porovnanie rýchlostí mobilného pripojenia s krajinami z celého sveta. Tentokrát už májový index spoločnosti Oukla hovorí, že Slovensko sa ocitlo na 42. meste zo 125-miestneho svetového rebríčka rebríčka. Priemernú rýchlosť sťahovania a nahrávania vidíte na snímke.

Oukla

Aj vo svetovom rebríčku si naši najbližší susedia vedú lepšie. Patrí im dobré 19. mesto s priemernou rýchlosťou sťahovania 31,32 Mb/s.

Ak sa pozrieme na ostatné susedné krajiny, Poľsko je na 52. mieste s priemernou rýchlosťou 25,31 Mb/s, Rakúsko na 29. mieste s priemernou rýchlosťou 34,36 Mb/s a Maďarsko na skvelom 9. mieste s priemernou rýchlosťou pripojenia 49,44 Mb/s. Ukrajina sa ocitla takmer na chvoste s 91. pozíciou a priemernou rýchlosťou 15,01 Mb/s.

Speedtest Global Index je interaktívnou a pravidelne aktualizovanou štatistikou, ktorú si môžete pozrieť na tejto adrese.