rychlost

Česi majú jedno z najrýchlejších mobilných pripojení v EU. Ako sme na tom my?

Bez mobilného internetu sa dnes prakticky nezaobídeme. Zatiaľ čo väčšinu užívateľov trápi hlavne cena, poprípade objem dátových balíčkov operátorov, prehliadať netreba rýchlosť. 

Bez mobilného internetu sa dnes prakticky nezaobídeme. Zatiaľ čo väčšinu užívateľov trápi hlavne cena, poprípade objem dátových balíčkov operátorov, prehliadať netreba rýchlosť. 

Ak by ste chceli byť v pohybe a surfovať skutočne rýchlo, stačí skočiť vedľa k susedom. Česká republika má jedno z najrýchlejších mobilných pripojení v rámci 28 krajín v Európskej únie.

Verdikt vychádza z aprílového hodnotenia Speedtest Global Index spoločnosti Oukla, na ktoré poukázal server dotekomanie.cz. Konkrétne, Česi môžu využívať siedme najrýchlejšie mobilné pripojenie v EU s priemernou rýchlosťou 43 Mb/s.

rychlost internetu
dotekomanie.cz

Čo sa týka našich končín, Slovensko sa ocitlo na 21. mieste s priemernou rýchlosťou mobilného pripojenia okolo 30 Mb/s. Európsky priemer pritom predstavuje rýchlosť 36 Mb/s.

Porovnanie so svetom

Možno ešte zaujímavejšie pôsobí porovnanie rýchlostí mobilného pripojenia s krajinami z celého sveta. Tentokrát už májový index spoločnosti Oukla hovorí, že Slovensko sa ocitlo na 42. meste zo 125-miestneho svetového rebríčka rebríčka. Priemernú rýchlosť sťahovania a nahrávania vidíte na snímke.

TIP REDAKCIE
Huawei P50 Pro a P50 Pocket prichádzajú do Európy, objavili sa aj v susednom Česku
Oukla

Aj vo svetovom rebríčku si naši najbližší susedia vedú lepšie. Patrí im dobré 19. mesto s priemernou rýchlosťou sťahovania 31,32 Mb/s.

Ak sa pozrieme na ostatné susedné krajiny, Poľsko je na 52. mieste s priemernou rýchlosťou 25,31 Mb/s, Rakúsko na 29. mieste s priemernou rýchlosťou 34,36 Mb/s a Maďarsko na skvelom 9. mieste s priemernou rýchlosťou pripojenia 49,44 Mb/s. Ukrajina sa ocitla takmer na chvoste s 91. pozíciou a priemernou rýchlosťou 15,01 Mb/s.

Speedtest Global Index je interaktívnou a pravidelne aktualizovanou štatistikou, ktorú si môžete pozrieť na tejto adrese.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať