SpaceX na Marse

Šéf spoločností, ako je Tesla či SpaceX, prezradil, odkiaľ chce zobrať peniaze na to, aby mohol na povrchu červenej planéty vybudovať ľudskú kolóniu. Elon Musk hodlá tieto ambiciózne plány financovať prostredníctvom peňazí, ktoré nadobudne z predaja akcií.

Konkrétnejšie akcií Tesly, z ktorých by chcel značnú časť v priebehu dvadsiatich rokov posunúť ďalej, hoci ešte nedávno niečo také rázne odmietal. Chcel byť totiž posledným, kto predá svoje akcie tejto modernej americkej spoločnosti, čím dal investorom a trhu jasný signál.

Veci sa však nakoniec zmenili a Elon má v pláne použiť finančné prostriedky z predaja ako na „zdvihnutie úrovne vzdelávania, ochranu životného prostredia na Zemi“, tak aj na to, aby mohol vytvoriť takzvaný „multiplanetárny život“. To znamená, že namiesto dovolenky v Thajsku začneme cestovať na podstatne exotickejšie miesta, napríklad na taký Mars. Neskôr, samozrejme, ešte ďalej. Vesmír je predsa ozrutný.

Tesla aj SpaceX

Vizionár Elon Musk mal pôvodne také plány, že po rozbehnutí a zabehnutí sériovej výroby ľudového elektromobilu Model 3 prenechá svoju CEO stoličku v spoločnosti Tesla niekomu inému, aby sa tak mohol začať sústrediť najmä na SpaceX. Komplikácie vo výrobnom procese ho však nakoniec doviedli k situácii, kedy bude musieť sedieť na oboch stoličkách súčasne.

Prsty v tom má čerstvo nadobudnutý kompenzačný plán, píše Electrek, pričom ten zároveň spomína i to, že z toho môže byť ale aj poriadne tučná výplata v hodnote až niekoľkých miliárd dolárov.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy Z Flip zachytený na živom videu a Motorola RAZR v ponuke Orange

Ak by teda predsa len predal spomínané akcie, zo sľubovanej kolonizácie Marsu bude zrejme skutočne realita. Chce si však počkať na ich nárast.