twitter

Twitter vyzýva na zmenu prihlasovacích hesiel. Kvôli chybe neboli šifrované

Sociálna sieť Twitter nie je v našich končinách taká populárna ako Facebook alebo Instagram, no ak napriek tomu patríte medzi jej užívateľov, čo najrýchlejšie by ste si mali zmeniť heslo.

Sociálna sieť Twitter nie je v našich končinách taká populárna ako Facebook alebo Instagram, no ak napriek tomu patríte medzi jej užívateľov, čo najrýchlejšie by ste si mali zmeniť heslo.

Vo vašej schránke s elektronickou poštou by sa už malo nachádzať oznámenie od technickej podpory sociálnej siete Twitter, ktorá na zmenu hesla vyzýva. Twitter ho adresoval 336 miliónom užívateľov, ktorých heslá môžu byť ohrozené.

Twitter heslá šifruje pomocou algoritmu nazývaného bcrypt. Všetky písmená a čísla vo vašom hesle nahrádza nezmyselnou spleťou znakov, ktoré heslo maskujú. V takomto tvare je heslo zapísané v digitálnej štruktúre sociálnej siete, čiže skutočný tvar hesla nevidia ani administrátori, vývojári a prevádzkovatelia sociálnej siete.

Kvôli bližšie nešpecifikovanej chybe však boli prihlasovacie heslá miliónov užívateľov uložené do interných záznamov v pôvodnej, nešifrovanej podobe. Twitter na zmenu hesla vyzýva z preventívnych dôvodov. Heslá sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedostali mimo systémov sociálnej siete.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom

Tvorcovia konkrétne odporúčajú:

  1. Zmeňte si heslo na Twitteri a vo všetkých ostatných službách, kde ste toto heslo mohli použiť.
  2. Použite silné heslo, ktoré nebudete používať v žiadnych iných službách
  3. Zapnite si overenie prihlásenia, známe aj ako dvojfaktorové overovanie. Toto je najvhodnejší postup, ktorým môžete zvýšiť bezpečnosť svojho účtu.
  4. Použite správcu hesiel, aby ste mali istotu, že všade používate silné, jedinečné heslá

Zástupcov sociálnej siete incident mrzí a momentálne vykonávajú opatrenia, aby k podobnej situácii už nedošlo.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať