koncept xiaomi mi7

Xiaomi Mi7: Čo všetko vieme o novej vlajkovej lodi čínskeho jabĺčka?

Netrpezlivo očakávaný herný smartfón od Xiaomi už poznáme. Preto sa presúva hlavná pozornosť na tohtoročnú generáciu vlajkovej lode.

Netrpezlivo očakávaný herný smartfón od Xiaomi, Black Shark, už poznáme. Preto sa presúva hlavná pozornosť na tohtoročnú generáciu vlajkovej lode, ktorá by mala prísť v dvoch mierne odlišných verziách. Čo všetko teda vieme o avizovaných kúskoch Mi7 a Mi7 Plus? 

Z momentálne dostupných únikov možno pomerne jednoducho vydedukovať, že budeme mať česť s naozaj pokročilým Android smartfónom za ľudovú sumu.

Viaceré informácie naznačujú príchod sklenenej konštrukcie s tenučkými rámikmi okolo zobrazovacieho panelu s kontroverzným výrezom, výkonným bezdrôtovým nabíjaním, netradične umiestneným biometrickým snímačom odtlačkov či doslova ozrutnou operačnou pamäťou alebo ozrutným akumulátorom.

Snapdragon 845 a 4 480 mAh

Ak sa máme baviť v konkrétnych číslach, hovoríme o 8 GB RAMke alebo 7,5 W nabíjaní bez použitia drôtu (ponúka ho aj Xiaomi Mi MIX 2s), čo umožní integrovaná podpora pre zaužívaný Qi štandard, ktorým disponuje aj iPhone X. Používateľ si iba zaobstará nabíjaciu podložku s rovnakou technológiou a môže sa rozlúčiť s otravným pripájaním či odpájaním konektora.

Ako nám ešte dávnejšie prezradil sám Lei Jun, jeden zo spoluzakladateľov čínskeho jabĺčka, Xiaomi Mi7 príde na pulty obchodov so snímačom odtlačkov priamo v displeji. Vďaka tomu ušetria priestor v útrobách konštrukcie, čo im poskytne príležitosť zabudovať batériu s kapacitou o veľkosti až 4 480 mAh.

Presne tak, čítate správne, očakáva sa až tak vysoké číslo. Iba pre porovnanie, Huawei Mate 10 Pro a Huawei P20 Pro dostali 4 000 mAh, pričom to isté zrejme dostane do svojej high-end výbavy i nadchádzajúci Samsung Galaxy Note9.

Očakávaná špecifikácia

  • Snapdragon 845
  • 5,6 a 6″ displeje (asi OLED)
  • 6 a 8 GB RAMky
  • 64 a 128 GB úložiska
  • MIUI 9.0 (Android 8.0 Oreo)
  • Duálny fotoaparát (16 + 16 MP)
  • 20 Mpx selfie
  • 4 480 mAh batéria
  • bezdrôtové nabíjanie (7,5 W Qi)
  • USB C
DaaAfEIUMAA8s73
Takto by mal vyzerať Xiaomi Mi7

Prednú stranu by mal zdobiť zobrazovací panel v dvoch odlišných veľkostiach. Menší Mi7 vraj vyfasuje 5,6 a Mi7 Plus až 6-palcovú uhlopriečku. O rozlíšení veľa nevieme, no v prvom prípade možno očakávať Full HD alebo Full HD+, zatiaľ čo pri tej druhej citeľne jemnejšie a zároveň aj energeticky náročnejšie Quad HD.

Možno už koncom apríla

Dátum predstavenia Xiaomi Mi7 a Mi7 je ešte stále záhadou. Áno, čínsky výrobca spotrebnej elektroniky v týchto dňoch rozposlal pozvánky na mediálnu udalosť, no či sa počas nej dočkáme vynovenej vlajkovej lode, zatiaľ nevieme. Existujú totiž i také špekulácie, že predstavenie museli kvôli problémom so snímačom odtlačkov v displeji odložiť na neskorší termín.

[irp posts=”27045″ name=”Toto je Black Shark, čerstvo predstavený herný smartfón od Xiaomi!”]

Pokiaľ z nej ale bude 25. apríla predsa len realita, predaj zrejme začne buď od mája alebo až od júna. Väčší a lepšie vybavený model môže stáť okolo 400 eur.

Total
3
Zdieľaní